A dizájnercsapat néhány év alatt elég komoly ismertségre tett szert. Alapítói szívesen kísérleteznek különféle – hol rusztikusan porózus, hol finomra csiszolt – felületek létrehozásával, s sokszor használnak a beton mellett fémet, textilt, sőt olykor fát is. Saját tervezésű és kivitelezésű tárgyaik között többféle óra, nyaklánckollekció, boros üvegekhez készült praktikus dugók és egy függőlámpa is megtalálható. Nagy kedvencünk a kivételesen szép vonalú, sárgaréz nyakrésszel készülő Blump lámpa, amelyet környezettudatos LED-izzóval és többféle színű és textúrájú textilkábellel kínálnak. Másik favoritunk a nagyméretű Polygon néven futó óra, amelynek számlapján a poligonálisan kidomborodó felület, amellett, hogy az időegységeket jelzi, karakteressé is teszi a tárgyat.
- Kapható: A márka saját műhelye, a MÜSZI, DrumDrum design, Le petit design, Magma+ Hungarian Art&Design, MONO art & design, SCHATZI, webshopok: classhome.hu, nekednekem.hu
- Árak: asztali óra 10 000 Ft, bordugó 3000 Ft, falióra 16 000 Ft, lámpa 29 000 Ft, nyaklánc 7000 Ft (forgalmazóként eltérőek lehetnek)
Boldog Anita 2012-ben döntött úgy, hogy önálló brandet alapít. Bár porcelántervezőként diplomázott, egy workshop során megismerkedett a betonnal, s olyannyira beleszeretett, hogy azóta kizárólag ezzel dolgozik. Az eltelt évek alatt folyamatosan fejleszti tudását és magát a márkát is, célja a betonról kialakult sztereotípiák megcáfolása. Portfóliójában aprócska mandzsettagombok, asztali fényképtartók, mécsesek, polcok, felfújható párnaként ható fogasok, kaspók, sőt több száz kilós betonobjektek egyaránt megtalálhatók. A tervező már egy professzionális gyártócsapatot is felépített, így a saját fejlesztésű termékek mellett egyedi megrendeléseket is szívesen vállal, sőt, céges együttműködésekre speciális, személyre szabott ajándéktárgyak tervezésére is nyitott.
- Kapható: Bite Sized Budapest, Black Box Concept Store, Lollypop Factory,
- Árak: képkeret 12 500 - 17 500 Ft, mécsestartó 6 000 Ft, polc 31 000 Ft, polc + két fogas: 38 000 Ft
Konkrétan neked. Így szól Weidinger Zsófia szlogenje, aki alig egy éve vágott bele az ékszerkészítésbe. A beton iránti vonzalma azonban egészen kisgyerekkoráig nyúlik vissza, édesapja az építőiparban dolgozott. Ékszerei visszafogott darabok, egyszerű alapformákkal, körökkel téglalapokkal, négyzetekkel, háromszögekkel dolgozik, amelyeket speciális arany- vagy ezüstfestékkel meghúzott aszimmetrikus sávokkal, felületekkel tesz egyedivé. Kifejezetten szereti a beton nyers szépségét, ezért ékszereit nem is csiszolja tükörsimára, inkább hagyja érvényesülni az anyag porózus, sőt néha egyenetlen felületét, amely így még erősebb kontrasztot alkot a fémfestékekkel. A márka március elején Monochrome néven új kollekcióval jelentkezik.
- Kapható: Le petit design,
- Árak: 3400- 8900 Ft
A két építész hallgató – Jakab Zsófia és Horváth Attila – inkább technológiai aspeketusból közelít a betonhoz. Munkamódszerük hasonló az építészeti tervezéshez. Komoly hangsúlyt helyeznek a tervezés folyamatára, öntősablonokat, kereteket prototípusokat, sőt gyakran 3D nyomtatott modelleket is készítenek, mire az ötletből létrejövő tárgyra termékként tekintetnének. A Monge legizgalmasabb, jól átgondolt és felhasználóbarát darabja szerintünk az Opticube lámpa, amely optikai szálak segítségével „szállítja” a kocka felületére a fényt. A sötétben a csillagos égbolthoz hasonló látványt a szobába varázsló hangulatlámpa, amit azért szeretünk különösen, mert vizes helyiségekben, sőt a szabadban is használható, ugyanis az elektronikát egy zárt burokba, a kocka belsejébe rejtették.
Végzettsége szerint Nóri építész, célja pedig nem kevesebb, mint hogy a minket körülvevő teljes tárgyi környezetre saját tervezésű tárgyakkal kínáljon alternatívát. A formatervezés mellett másik szenvedélye a gasztronómia, amelyben bloggerként és pizzázó résztulajdonosként egyaránt tevékenykedik. Számára az étel minősége mellett a tálalás milyensége is legalább ilyen fontos, így egyáltalán nem meglepő, hogy saját étkészlet-kollekciót is tervezett. A kizárólag kézzel készült darabok önmagukban is látványos holmik, de igazán látványossá használat közben válnak. A sokszögletű sötétszürke lapos tálakon és a lépcsőzetesen mélyülő tányérokon a fogások más minőségűvé válnak, szinte életre kelnek, s nincs az a terített asztal, amelyen ne vonzanák a tekintetet.
- Kapható: The Garden Studio,
- Árak: 6500 - 11 200 Ft
Rendkívül finom vonalat képvisel a betoncuccok között Zsanett márkája. Kifejezetten finom felületekkel dolgozik, a kezében az anyag szinte légiesen könnyeddé válik. Ékszerei esetében előszeretettel gondolkodik színes tárgyakban, halvány, olykor sötétebb zöld, narancs, rózsaszín és kékes árnyalatok dominálnak, a formák kézbe simulók, szépen kidolgozottak. Az idei nyári kollekció a korábbiaknál is letisztultabb, megjelennek a színátmenetesre festett, úgynevezett ombre változatok, és a fémek használata is erőteljesebb. Visszatértek a terazzo burkolatra emlékeztető kavicsos, visszacsiszolt felületek, illetve néhány új termék is született. Az újdonságoknak a tavaszi pasztellárnyalatok állnak a legjobban, így az elkövetkező hónapok öltözékeivel pofonegyszerű lesz a párosítás.
- Kapható: Decolabor, ,
- Árak: ékszerek 2000 - 9000 Ft, tárgyak 4000 - 9000 Ft (forgalmazóként eltérőek lehetnek)