1/5
Arena Corner
Cím: 1087 Budapest, Hungária krt. 40-44.
Az összesen 28 000m2-es, 7 emeletes épületen belül 3200m2-en alakította ki a Citibank 2007-ben az új globális szolgáltató központját, amely meg is kapta a LEED Platinum minősítést az Amerikai Zöld Épület Tanácstól (USGBC). Ez az elismerés arra vonatkozik, hogy a fenntarthatóság és az energiatakarékosság szempontjából mennyire hatékony egy adott irodaház. Az Arena Corner ilyen szempontból tökéletes, hiszen 55%-kal kevesebb a fogyasztása, mint a hasonló méretű épületeknek, és Budapest egyik legforgalmasabb csomópontján helyezkedik el, csupán néhány lépésre a Stadionok metrómegállótól és egy nagy buszpályaudvartól. Ezen kívül rengeteg olyan tulajdonsága van, ami megkönnyíti a dolgozók életét: van egy 4000m2-es kereskedelmi terület üzletekkel, trafikokkal, saját postával, írószerbolttal, fénymásolószalonnal, kozmetikával, valamint több nyelvű recepció, 24 órás biztonsági szolgálat, akadálymentes közlekedési lehetőség és CCTV szolgáltatás is van benne. A Citibankon kívül ügyfelének tudhatja még az Arena Corner a Vodafone-t és a Bank of China-t is. Azért szeretjük, mert sokkal szebb, mint az blair-i boszorkánynak otthont adó rom, ami korábban itt omladozott.
2/5
Eiffel Palace
Cím: 1055 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 78.
Az 1893-ban épült valamikori Pesti Hírlap székház hamarosan sokak szerint a város legmenőbb irodaháza lesz, amikor 2013. végén teljesen elkészül. Annak ellenére, hogy soha nem állt műemléki védettség alatt, mégis az eredeti homlokzati tervek alapján kerül felújításra, belső tere és acélszerkezete viszont teljesen megújul. Ennek a modernizálásnak és a teljes környezettudatos átépítésnek köszönheti a LEED Gold és a hasonló szempontokat figyelembe vevő angol BREEM 'Very Good' minősítéseket. Az épületben minimalizált ivóvízfelhasználású csaptelepek lesznek, a mosdók öblítésére esővizet fognak felhasználni, szelektíven fogja gyűjteni a hulladékot, LED technikával fog világítani a közös tereken, és egy 5 emelet mély parkolóházzal fog rendelkezni, valamint külön figyelmet fordít majd a kerékpártárolókra, zuhanyzókra és a hibridautók töltőállomásaira. A dolgozók kényelmét és hangulatát a panorámás tetőteraszok, az étterem és az 5 emeletes belső átrium fogják garantálni 14 000m2-en. Ennek háromnegyedére már kizárólagos bérleti szerződést írt alá az eddig Wesselényi utcai székhelyű PricewaterhouseCoopers, a világ legnagyobb tanácsadó cége. Végre egy csúcs modern irodaház, amin nem látszik, hogy irodaház.
3/5
Eiffel téri irodaház
Cím: 1062 Budapest, Teréz krt. 55-57.
Az Eiffel téri irodaház impozáns épület, amely az előtte elterülő térrel kiegészülve igazi kis szigetet teremt a város közepén, nem teljes összhangban az ikonikus Nyugati pályaudvarral. A komplexum 18 500 m² irodaterületet, 2 100 m² kiskereskedelmi egységet, 1 700 m² éttermi egységeket és 4 800 m² zöld parkot foglal magába, valamint energiatakarékos megoldásokat, árnyékolórendszert, fejlett légtechnikai rendszert, autómosót, energiatakarékos világítást, 9 darab 13 személyes gyorsliftet és egy 365 férőhelyes őrzött parkolót. Az amfiteátrum jellegű park alsó részén kávézók, éttermek vannak, jó idő esetén terasszal, rossz időben pedig jégpályával a háttérben. A munkaidő optimalizáslása miatt gyógyszertár, fénymásoló, fodrászat, ruhatisztító és számos egyéb kiskereskedelmi egység is van az irodaházban. A bérlők között van többek között a Costa Coffee, az Inmedio, a Djuice, a Tesco Express és az Eiffel Pharma.
4/5
K&H Csoport székház
Cím: 1096 Budapest, Lechner Ödön fasor
A K&H Csoport határozottan hosszú távra tervezett az új székházuk építésekor, így viszonylag szabad kezet kaptak a kialakításban. A kampusz jellegű a Milleneumi Városközpontban, mintegy 76 000m2-n és 3 emeleten épült fel. Ebből 28 000m2-t a bank meg is vásárolt, 22 000m2-t pedig bérel. Az épületben 90 tárgyaló, 24 lift, majdnem 200 biciklitároló és konyha van, de a Milleniumi Városközponttal összenőve megörökölte annak minden kedvező tulajdonságát és szolgáltatását, például az edzőtermet és az uszodát is. A 2500 dolgozótól hemzsegő épület energiafelhasználása pedig közel 40%-kal alacsonyabb, mint a K&H korábbi épületeiben, biztosan több viszont, mint azt bármelyikünk el tudná képzelni. Persze az üzletemberek más mértékkel gondolkodnak, így K&H Csoport kiérdenekt egy vállveregetést LEED Gold minősítés formájában is.
Folytatnád az olvasást? Szeretsz mindig képben lenni, érdekelnek a legújabb budapesti hírek, történetek? Iratkozz fel heti hírlevelünkre, az Insiderre, és legyél te a társaság iránytűje, ha éttermet, kirándulóhelyet vagy programot kerestek!