Tesla autó az űrben, ember a Marson, energiatermelés egy kvazárból? Mi a valóság és mi a képzelet? Ott lesz-e Magyarország a ciszlunáris gazdaság alapítói között, és mikor juthatnak el a magyarok a Marsra? Egyáltalán, mi van a végtelenben és tovább?

Meghívott előadók:


  • Pacher Tibor több évtizedes egyetemi és vezetési/controlling tanácsadási háttérrel tért vissza ifjúkori szerelméhez, a világűr kutatásához. Hosszú évek óta vezeti a Puli Space innovatív csapatát. A Puli - és így Magyarország - Holdra juttatásával szeretné a magyarságot inspirálni, és bebizonyítani, hogy kemény munkával, kitartással, alázatossággal, és egy csipetnyi szerencsével messze lehet jutni.

  • Kis-Tóth Ágnes a Famelab 2018 győztese, kíváncsiság és a lelkesedés hajtja, és mire észbe kapott, már matematikus lett, és tanítani kezdett. Valahol útközben ráeszmélt, hogy a fizika túl érdekes ahhoz, hogy nélküle éljen: jelenleg az ELTE Atomfizikai tanszékén doktorizik asztrofizika szakterületen. Imád kozmológiai ionizált buborék spektrumokat modellezni - bármit is jelentsen ez.


Előadások:

  • Űrbányászat, Holdfalu, magyarok a Marson? - Pacher Tibor

  • A fekete lyukak valódi természetéről - Kis-Tóth Ágnes


Jegyvásárlás és további információk ezen a linken!