A globalizálódó világnak köszönhetően a tervezők kezében elképesztő lehetőségek összpontosulnak. A designerek, építészek és mérnökök világa között azonban sokszor tapasztalunk lebonthatatlan falakat, pedig az esztétikus, használható és hasznos fogalmai szinte elválaszthatatlanok egymástól. Vagy másképp szólva: a holisztikus léptékben gondolkodó design mindig is igen fontos szerepet játszott az építészeti, városépítészeti projekteknél.

De hogyan hat a technológiai és logisztikai forradalom a különböző diszciplínák mindennapi gyakorlatára? Vajon mi jellemzi a jó városi design fogalmait? Milyen trendek figyelhetőek meg az épített tereink átalakulásában, különösképpen az újonnan épülő irodai terekben? És végül meddig terjedhet a tervezői praxis felelőssége a korstílusok felhasználásában és alakításában?

A VITRIN és a Kortárs Építészeti Központ által közösen szervezett kerekasztal-beszélgetésen meghívott vendégeinkkel többek között a fentebbi kérdésekre is választ keresünk! Az idei milánói Design Hét progresszív példáit vizsgálva olyan témákat járunk körbe, melyek aktuálisan érintenek minden kreatív szakembert, legyen építész, belsőépítész vagy designer. A rendezvény célja, hogy az egyetemista hallgatóknak és az érdeklődő szakmabelieknek olyan hasznos tartalmi elemeket villantson fel, melyek segítenek nekik eligazodni a különböző stílusú épületek, tárgyak és gondolatok között.

Beszélgetők:


  • Göde András (egyetemi docens, Moholy-Nagy Művészeti Egyetem)

  • Szász Kati (főszerkesztő, OCTOGON Deco)

  • Kovács Csaba (építész, NARTARCHITECTS)


Moderátor:

  • Fónagy Dóra (építész, designer, Defo Labor)