Az Magyar Képzőművészeti Egyetem alapításának 150. évfordulójára rendezett eseménysorozat harmadik tárlata az egyetem műemléki épületeinek egyikét, az Andrássy út 69-es szám alatt álló palotát állítja középpontba. Kik voltak a lakói? Mikor milyen célra használták? Volt kiállítótér, múzeum, vásári látványosság, hivatal, kabaré, színház és műterem. Egy épület életrajza – egy szelet a magyar művészet történetéből.

Amikor 1877-ben felvatták az épületet Műcsarnok néven, megosztva használta azt kiállításokra az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat és az Iparművészeti Múzeum. Amikor ők elhagyták az épületet, és a Hősök terén felépült a tágasabb új Műcsarnok, az Andrássy úti házat már csak Régi Műcsarnokként emlegették.

A Régi Műcsarnok épületét ma a Magyar Képzőművészeti Egyetem és a Bábszínház közösen használja. Közvetlen szomszédságában, az Izabella utca felől csatlakozik hozzá a művészképzés egykori iskolaépülete. Az iskola és a Régi Műcsarnok épületét 1945 körül nyitották össze.

  • Kiállítók: Barcsay Jenő, Bernáth Aurél, Czene Márta, Csók István, Ferenczy Károly, Fusz Mátyás, Jovánovics Gyögy, Koós Gábor, Kósa János, Lengyel András, Lotz Károly, Réti István, Katarina Šević, Strobl Alajos, Szász Veronika, Szőnyi István, Tranker Kata, Vaszary János
  • Kurátorok: Lázár Eszter művészettörténész, A Képzőművészet-elmélet Tanszék oktatója és Révész Emese művészettörténész, a Művészettörténet Tanszék oktatója
  • Kiállítási koncepció: Révész Emese

Címkék