A kiállítás a folyamatosan megjelenő új médiumok és platformok művészetre ill. a személyes-személytelen közötti határ elmosódására gyakorolt hatásaival foglalkozik. Az előbb említett két terület, a művészet ill. a személyes fogalma azért vált szorosan összefüggővé, mert a modern médiumok ill. kommunikációs csatornák túlnyomóan vizuális információval dolgoznak. Ennek hatására egyrészt kulcsszerepet foglal el a kép, főleg a fotó az információáramlásban, betekintést engedve a személyes térbe, másrészt elmosódott a határ a mindennapi, privát fotók és az ’art photo’ között.
Izgalmas kísérlet a vizuális információ dömping képeinek környezetét váltogatni és megfigyelni a működésük metamorfózisát. Mi történik, ha a Google Street View fotót photobookban, az Instagram képet bekeretezve, a Facebook szelfit rajzolva látom? Mi a hatása a médiumnak a képi üzenet megértésében?
A kiállításon látható művek a környezetváltással, a megjelenítési mód cseréjével az eredeti médiummal kapcsolatosan felmerülő kérdésekre hívják fel a figyelmet. Így jutunk el privacy, gender és művészetelméleti témákhoz, mint a személyesből adattá alakulás, a szelfi és a valóság énje közötti diszkrepancia vagy a galériák, múzeumok szerepére gyakorolt hatás.
Kiállító művészek:
- Kirbas Hamza
- Ligetvári Csenge
- Moura Barbara
- Nagy Tibor
- Piti Marcell
- Puszt Zsófia