A gyerekek ma az iskolában tanulnak fizikát, kémiát, matematikát, biológiát, irodalmat és történelmet. De vajon elegendő ez ahhoz, hogy jó és boldog, valóban gondolkodó emberekké váljanak? A Feldmár Intézet programja páratlan hónapokban 7 és 10 év közötti gyerekek számára kínál csoportos filozófiai beszélgetéseket.
„Mit jelent a boldogság?”, „Mindig ki kell fejezni az érzelmeinket?”, „Soha nem szabad hazudni?”, „Miben áll a megbocsátás?”, „A felnőttek vagy a gyerekek szabadabbak?”, „Tanulhatunk-e valamit az állatoktól?”, „Ha lenne egy gondolatolvasó gépem”, „Mit jelent az akarat szabadsága?”, „Olvasni vagy beszélgetni jobb?”, „Mi a különbség a lányok és a fiúk között?”, „Honnan származik a felnőttek, tanárok tudása?”, „Múlt, jelen, jövő: mikor jobb élni?”, „Kell-e versenyezni másokkal?”, „Mire jó és mire nem a pénz?”, „Mit tanulhatunk az idős emberektől?”, „Mit tegyünk, ha nem kapjuk meg azt, amire vágyunk?”, „Mit jelent a szép és a jó?”, „Mit tanulhatunk az utazásokból?”, „Mit jelent az igazságosság?”
Ezek filozófiai kérdések, amelyek mindannyiunk életében felmerülnek időnként. De vajon a gyerekek is képesek ezekről gondolkodni? Hasznos lehet ez a számukra? A gyerekfilozófia-mozgalom abból a felismerésből bontakozott ki, hogy nem csak hogy a gyerekek is képesek filozófiai jellegű gondolkodásra, de sok esetben szabadabban, kreatívabban teszik ezt, mint a felnőttek – pont azért, mert frissebb, kevésbé terhelt módon képesek rácsodálkozni a világra. A gyerekek szeretnek beszélgetni, képesek nézeteiket egymás között megosztani, megvitatni. Ez jótékony hatással van gondolkodásuk és társas, kommunikációs készségeik fejlődésére.
Éjszakai élet Szponzorált
Előszilveszteri Rock and Roll utcabál
2024. december 30., hétfő 18:00 - 21:00