A Szeretek gazda lenni, az is szeretnék maradni című művészeti együttműködés keretében Antje Schiffers képzőművész és Erdődi Katalin kurátor három gazdával dolgoztak együtt Magyarországon: Körösszegapátiban Kovács Orsolya libatenyésztővel, Nagykamaráson Sallai János dinnyetermelővel, és Szekszárdon a szőlő- és borgazdálkodással foglalkozó Sárosdi Judittal és Róberttel. Antje Schiffers csereüzletet kínált a gazdáknak: míg ő egy olajfestményt készített a gazdaságról vagy a tanyáról, a gazdákat arra kérte, hogy forgassanak kisfilmet, amiben bemutatják mindennapos munkájukat.

Az egyhetes együttműködések eredményeképpen születő filmek és festmények eltérő valóságokba, személyes élethelyzetekbe, valamint különböző agrárágazatok működésébe és kihívásaiba adnak betekintést. Kovács Orsolya és fia, Monok Sándor közösen készített filmjükben a libaelőnevelés nagy gondosságot és szakértelmet igénylő munkájáról számolnak be. Sallai Jánossal a dinnyeszezon feszültséggel teli napjait élhetjük át, a felvásárlási ár alakulásától a budapesti nagybanira való utazásig. Sárosdi Judittal és Róberttel a szőlőszüret utolsó hajráján, családi pincészetük borkészítésen túl borkóstolókkal és vendéglátással teljes működésén osztozhatunk.

A gazdák településein ünnepelt 2017. novemberi-decemberi filmpremierek után, a festmények és a filmek Budapesten először a Ludwig Múzeum, január 30-án nyíló Közös ügyeink című csoportos kiállításán lesznek láthatók. A megnyitó alkalmával, Gazdafilmek éjszakája címmel filmbemutatót tartanak, ahol a három Magyarországon készült filmet vetítik. Utána beszélgetés az alkotókkal és a közreműködő gazdákkal.