A burnout (kiégés) szindróma érzelmi kifáradással, elszemélytelenedéssel jár, és a teljesítmény csökkenését eredményezi. Akkor jelenik meg, amikor valaki több munkát/elkötelezettséget vállal be, mint amit valójában elbír. De vajon csak rossz oldala van ennek a jelenségnek?
Tudtad-e, hogy csak olyan esetekben van esély a kialakulására, amikor valaki elkötelezetten, igazán lelkesen végzi a tevékenységét? Így azt is mondhatnánk, hogy a kiégés igazából egy bizonyítéka annak, hogy az a munka, amit választott az illető, valóban a hivatása.
Az a tevékenység, ami nem érint meg bennünket, nem hordozza magában a kiégés veszélyét sem. A kiégés ugyanakkor önmagában valóban nem pozitív élmény, így az előadásban kitérnek a megelőzés lehetőségeire – azaz, hogy mire kell odafigyelni, hogy hosszú távon is lelkesen tudjuk végezni a tevékenységeinket.
Bemutatják az önmagunkkal való együttérzés néhány technikáját, hogyan tudjuk elfogadni a saját hibáinkat, gyengeségeinket, valamint szó lesz a saját céljaink megtalálásáról, kitűzéséről, azok jelentőségéről, és arról, hogyan tudnak ezek segítséget nyújtani olyan helyzetekben, amikor fenyeget a kiégés veszélye.
Akkor, amikor kritikusak vagyunk magunkkal, még inkább ellehetetlenítjük a nehéz helyzetek kezelését. A kiégésnél nagyon fontos, hogy egy csapatot alkossunk saját magunkkal, mert hosszú távon csak akkor győzedelmeskedhetünk.
Előadó: Nagy Eszter pszichológus
