2019 nyarán a Magyar Nemzeti Galéria nagyszabású kiállítást szentel a szürrealista művészetnek. A Pompidou Központtal együttműködésben szervezett tárlat elsősorban a párizsi intézmény rendkívül gazdag gyűjteményéből válogatott anyagra épül.

A kiállítás a mozgalom történetének egy rendkívül izgalmas időszakára fókuszál, az 1929-es év eseménydús, személyes és művészi ellentétekben gazdag időszakán keresztül mutatja be a szürrealizmus fő tendenciáit, a csoport vezéralakjait, kiemelkedő alkotóit. 1929 történései között érdemes kiemelni a katalán Salvador Dalí feltűnését a párizsi művészeti színtéren, aki hamarosan kulcsszerepet vállal a csoport életében. Ekkor mutatják be a Louis Buñuellel együtt készített Un chien Andalou (Andalúziai kutya) című filmjét, a szürrealista mozgóképművészet első remekművét, amely megmutatja, hogy a mozgalom által hirdetett rendhagyó látásmód, új alkotói felfogás a lehető legváltozatosabb technikai megoldásokkal alkalmazható.

A kiállítás széles áttekintést nyújt majd a szürrealista csoport ekkor készült munkáiból, olyan művészek felvonultatásával, mint Salvador Dalí, Max Ernst, Joan Miró, Yves Tanguy, René Magritte, Pablo Picasso, Francis Picabia. Man Ray és Brassai alkotásai a szürrealista fotóművészetet képviselik majd, emellett olyan kevéssé ismert, de igen jelentős alakokkal is megismerkedhet majd a közönség, mint Jacques André Boiffard.