Az S1 eseményeit idén is a dialect és a kama.rave kollektívák szervezik, akik a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem és a Magyar Képzőművészeti Egyetem hallgatóival és oktatóival közösen dolgoznak azon, hogy új jelentéseket adjanak ennek az elfeledett ipari óriásnak, amely valaha Magyarország legnagyobb sörgyára volt. Ez már a második alkalom, hogy a gyár felszín feletti részeit is birtokba veszik – korábban a pincerendszer is életre kelt a Kamalect: Kőbánya Underground keretében.
Az idei felvonásban is élő és elektronikus zene, performance-ok, kiállítások és térspecifikus installációk töltik meg széltében és hosszában a területet három színpadon és rengeteg más helyszínen június 20-án, pénteken.

A színpadok felhozatala széles zenei skálát ígér:
- Az Externum színpad az élő zenei produkcióké, ahol Mákó Rozi indítja az estét atmoszferikus szettjével, majd az L.A. Suzi zárja;
- az Internum színpadon underground DJ-k és live actek hozzák el a hajnalig tartó kőkemény elektronikus vonalat;
- a Mysterium színpadon pedig többek között a Budapest Afro Ska Orchestra és Klausz Ádám dobszólóperformance-a is hallható lesz.
És ha ez még nem lenne elég: egy működő Tesla-tekercs is megszólal, amelyen Prell fog villámokat szórva játszani, ami garantáltan az este egyik legemlékezetesebb pillanata lesz.

Összművészeti fókusz
A zenén túl idén hat performance is megvalósul az éjszaka folyamán. A fellépők között ott lesz Regős Simi – akit a Puszták népe kortárs színházi feldolgozásából is ismerhetünk –, és aki ezúttal saját rendezésű performatív munkával érkezik az S1-be.
Vizuális vonalon 18 művész mutatkozik be, az idei open call pályázat nyertes alkotásaival. A bemutatott munkák mind valamilyen módon térspecifikusak: van, ami kifejezetten az S1 tereire készült, mások adaptálódnak vagy épp új kontextusba helyeződnek. A kiállítások mellett installációk, land art munkák és funkcionális beavatkozások is láthatók lesznek.

Az S1 nem csupán program, hanem egy hosszabb távú revitalizációs projekt része: célja, hogy új életet leheljen ebbe az elhagyatott gyárkomplexumba, aminek első lépése a terület becsatolása a kulturális vérkeringésbe ezen események által. A terek átalakítása mindig ideiglenes, mégis karakteres – és egyre több látogatót, alkotót és kurátort von be egy olyan közös jövőképbe, amely újra összeköti a várost saját ipari örökségével.
A program folyamatosan frissül, további információ itt érhető el.
(Borítókép: Kamalect)