Beszélgetés és táncművészeti produkciók
Az érdeklődők a Szépművészeti Múzeum rendhagyó Múzeum+ Mezopotámia eseményén meghallgathatják a kiállításhoz kapcsolódó, Zsuppán András újságíró általvezetett kerekasztal-beszélgetést, amelynek résztvevői: a kiállítás kurátorai, Niederreiter Zoltán és Dulainé Roboz Erika, valamint Bácskay András történész és Kulisz Diána művészettörténész. A múzeumi este során különleges élmények várnak a táncművészet szerelmeseire is. A Román Csarnokban Batarita Mélykék című táncrituáléját láthatják, amely az édesvizű óceán urának, a bölcsesség és a művészetek istenének, a vezető istenhármas tagjának, Enkinek tesz felajánlást. Az istenség megszólítását követően sajátos erejükkel felruházva megelevenednek Enki jelképei, a madár, a vízfolyás és a kecske, hogy behálózzák a teret. Ezt követően Gergye Krisztián projekttársulatának Áldozathozatal című – a Mezopotámia-tárlat monumentális domborműveit életre keltő – varázslatos performance-át is megtekinthetik.
Tárlatvezetések, kreatív workshopok, finom falatok és egy kis jazz
A múzeum időszaki és állandó kiállítótereiben tematikus tárlatvezetések várják a látogatókat. Az alkotni vágyók A sárkánykígyó oltalmában című kreatív workshopon vehetnek részt Marina Eszter vezetésével a Reneszánsz Csarnokban. A babiloni Istár-kapu, valamint a hozzá vezető Felvonulási út lenyűgöző mázastégla-ábrázolásaiból inspirálódhatunk, és elkészíthetjük saját darabunkat is.
Ezen az estén a múzeum elragadó tereiben kapcsolódhatunk ki, ahol a lenyűgöző táncelőadások mellett izgalmas tárlatvezetések, kerekasztal-beszélgetés, kézművesworkshop és ízletes falatok is várják a látogatókat, hiszen kiváló borokat és remek tapasokat is kóstolhatunk két program között. A Fine Arts Jazz – immáron évtizedes múltra visszatekintő dzsesszkvartett – már sokadszorra színesíti a Szépművészeti Múzeum programjait. A zenekarhoz és a műsorhoz minden alkalommal más meghívott előadóművész csatlakozik, november 20-án Vörös Nikolett énekes lesz az együttes vendége.
Jegyvásárlás itt, a Facebook-esemény pedig itt érhető el.
(Borítókép: Németalföldi festő, Bábel tornya, 1600 körül, olaj, tölgyfa; 46,7 × 69,9 cm – Szépművészeti Múzeum)