Több év után ismét hallhatjuk a kútnál a századfordulós muzsikát, és az építmény tetején lévő Neptun-szobor is újra körbeforog.

Fotó: Bódis Krisztián - We Love Budapest
A Bodor-kút néven is ismert építmény nevét építtetőjéről, Bodor Péter székely ezermesterről kapta. A kút eredetije az 1820-as években Marosvásárhelyen készült, ám ezt később lebontották, másolatát 1936-ban helyezték el a Margitszigeten. A kútban hangszórókat rejtettek el, amelyekből minden órában a századfordulóra jellemző zene szól, a tetején lévő Neptun-szobor pedig forog.

Fotó: Bódis Krisztián - We Love Budapest
A Zenélő kút a sziget Árpád híd felőli végén helyezkedik el, éppen az ellenkező oldalon, mint a másik nagy látványosság, a Zenélő Szökőkút.
Forrás: FŐKERT
Folytatnád az olvasást? Szeretsz mindig képben lenni, érdekelnek a legújabb budapesti hírek, történetek? Iratkozz fel heti hírlevelünkre, az Insiderre, és legyél te a társaság iránytűje, ha éttermet, kirándulóhelyet vagy programot kerestek!