Benedek Tibor 2020-ban, 47 évesen hunyt el, egy súlyos betegség következtében. Halála hatalmas veszteség a magyar sport és a vízilabda számára, emléke és az általa képviselt szellemiség azonban tovább él. Olaszországban emléktáblát kapott és elneveztek róla egy sétányt, itthon pedig az UVSE Vízilabda Sportegyesület a logóját változtatta meg, belefoglalva abba Benedek Tibor monogramját és sapkaszámát. Sőt, a vízilabdázó emlékére egy törvényjavaslatot is elfogadtak a Parlamentben (Lex Benedek) az olimpiai érmesek halála után járó özvegyi járadék ügyében. Most pedig a Magyar Posta adott ki egy új emlékbélyeget, ami a neves sportoló előtt tiszteleg 50. születésnapja alkalmából, amit idén nyáron (július 12.) ünnepelt volna.


Megjelent első bookazine-unk, ne maradj le róla!
Már 15 éve lélegzünk összhangban a fővárossal. Jubileumi kiadványunkban mindent megtalálsz, ami magazinunk és eddigi munkánk esszenciája. Gasztronómia, kultúra, városi legendák és Budapest arcai, interjúk, történetek és a legjobb helyek – úgy, ahogyan mi látjuk a fővárost.
Rendeld meg itt vagy keresd a nagyobb könyvesboltokban!
hirdetés
