Mágneses adathordozók
Ezek a megoldások először mágnesdobként és mágnesszalagként jelentek meg. Majd felváltották ezeket a mágneslemezek. A mai napig ezek a legelterjedtebb háttértárak. Írhatóak, olvashatóak és törölhetőek egyaránt. A meghatározóik a kapacitás, az adatsűrűség, illetve az adathozzáférési idő. A mágneslemezeknek két típusa van. A hajlékonylemez a floppy. Ezt sem alkalmazzák már rendszeresen. Másik típusa a merevlemez, amely winchesterként is ismert. A jól ismert HDD típusú háttértárak esetében az adatok egy mágnesezhető tányérra kerülnek. Az adatokat, azaz biteket pedig az író/olvasó fej segítségével lehet írni, majd olvasni is a merevlemezen.
Optikai megoldások
Ezek a jól ismert CD, DVD, valamint a legújabb Blu-Ray kivitelek. A lemezek fizikai mérete megegyező, csak tárhely méretükben mutatnak eltérést. Felhasználói szempontból vannak csak olvasható és egyszer vagy többször is írható és olvasható lemezek. A legújabb megoldás az optikai kivitelek körében a dual layer. Ez olyan lemez kivitelt takar, amelynek mindkét oldalára adatot tudunk felvinni, tehát a tárolókapacitás ezzel a megduplázható.
Az optikai megoldások egy másik csoportját a magnetoptikai adathordozók alkotják. Mágneses és optikai kombináció. A lemezek felülete fém ötvözettel ellátott. Adatfelvitelkor lézerfény melegíti fel, így válik írhatóvá. Később ez az anyag védelmet biztosít a fizikai sérülésekkel szemben.
Elektronikus adattárolók
A legmodernebb megoldások, sőt ezért a legjobbaknak is nevezhetőek. Az adathordozók csoportját képezik a pendrive-ok, memóriakártyák valamint az SSD-k is. A legjellemzőbb tulajdonságuk a kis méret és a szuper gyors működés. Tárhely méretet tekintve az adathordozók világában a legváltozatosabb képet mutatják. Az adatok rögzítéséről elektronikusan gondoskodnak, megbízhatóak, törölhető és újraírható tárhelyet kínálnak. Meghibásodásuk sem jellemző. Egyszerű kezelésüknek köszönhetően minden vásárlói csoportot megszólítottak velük.
Digitális világunkban már nem csak a zsebünkben lévő pénztárcára kell vigyázni. A digitálisan rögzített iratok, képek és videók ugyanúgy szinte pótolatlanok, mint a tárcánkban hordott vagyonunk. Találd meg a számodra legmegfelelőbb adattárolási megoldást, hogy mindened biztonságban tudhasd, és elkerüld az adatvesztést. Az adattárolóknak köszönhetően ezekhez bárhol és bármikor hozzáférhetsz.

Mindennapi életünk szerves részét képezik az adathordozók. Zsebünkben hordjuk, otthonunkban használjuk nap mint nap. Működési elvüket tekintve a papíralapúak a legrégebbiek. A lyukkártya és a lyukszalag volt az első, amely ma már csak múzeumban tekinthető meg. Rendkívül nagy mérete miatt ezek a lakossági felhasználók köréhez szinte el sem jutott. Egyetlen egy előnyük volt a mai modellekkel szemben. Ezek olyan környezetben is használhatóak voltak, amelyben a mai mágnesesek már nem.