Még felsorolni is nehéz, hogy hány olyan helyszínről írtunk már korábban, amelyet a Fővárosi Önkormányzat TÉR_KÖZ nevű projektjének keretében újítottak meg. Ilyen volt a Nyugati tér, a Nehru-part és így újulhatott meg Kőbánya talán legfontosabb sétánya, a lakótelep gyalogos tengelye is, összesen 16 300 négyzetméteren.
A 350 méter hosszú sétány középső része a korábbinál jóval zöldebb lett és több ülőfelületet is kialakítottak. Az útvonal két végén található parkokat is fejlesztették, itt játszó- és rekreációs tereket alakítottak ki.
A növényeket bizonyos helyeken lépcsőzetesen, teraszos kialakítással helyezték el. A sétány egy korábban kihasználatlan szakaszán piacteret alakítottak ki.
A sétány terepadottságai lejtősek, így a szintkülönbségeket sok helyen rámpákkal oldották meg. Ez egyben biztosítja a sétány és a környező lakótelepek akadálymentes átjárhatóságát is, ami korábban nagy probléma volt, hiszen a kerületben sok nyugdíjas és babakocsis anyuka él.
Kihasználva a lejtős terepadottságokat, a gyerekeknek csúszdát alakítottak ki. Amíg a kicsik játszanak, a szülők a lépcsőzetesen kialakított pihenőhelyen várhatnak.
Ez a terület nemcsak egy összekötő útvonal, hanem a játék, a sport, a pihenés helye is. A közös sportolásra alkalmas street workout nemcsak ingyenes mozgási lehetőséget nyújt, hanem közösséget is kialakíthat maga körül, ahogy ez Budapesten számos helyen tapasztalható.
A sétányról nem hiányozhat az elmúlt évek tájépítészeti slágerterméke, a csobogó (egészen pontosan: vízjáték) sem, az útvonal elején pedig egy lépcsőzetesen kialakított kaszkádot helyeztek el. Az, hogy a víz szinte már kötelező elem, persze nem véletlen, tényleg minden korosztály kedveli.
A megújult kőbányai sétány generáltervezési feladatait a Lépték-Terv Tájépítész Iroda (vezető tervezők Szakács Barnabás okl. tájépítész, Bardóczi Sándor okl. tájépítész), valamint a MŰ-HELY Zrt.
(felelős tervezők Tóth Zoltán okl. építészmérnök, Nagy Csilla okl. építészmérnök) végezte.