Ezen a nyáron különösen felértékelődtek a strandok, ahol lehűthetjük magunkat. Körképünkben az épített budapesti strandokat és azokat az uszodákat teszteltük le, amelyeknek van kültéri részlege.

Budapest igazán szerencsés adottságainak köszönhetően választhatunk erdők ölelésében és római romok között fekvő strand közül is, van, ahol rengeteg wellnessszolgáltatás vár ránk, és ingyenes napágyak, míg máshol csak úszásra alkalmas medence van, a pancsolókat nem látják szívesen. A teszt során mindenhova inkognitóban mentünk, és ugyanazon szempontokat vettük sorra: milyen költségekkel, higiéniai viszonyokkal, mennyi árnyékkal, szolgáltatással számolhatunk, kisgyerekkel lehet-e menni.

Palatinus Gyógy-, Strand- és Hullámfürdő

A Margitsziget már önmagában kedvelt kikapcsolódási helyszín a fővárosban. Így egyáltalán nem meglepő, hogy az ott található Palatinus az egyik legfelkapottabb strand, és ez nemcsak annak köszönhető, hogy tiszta a levegő és zöld a környezet, hanem a legkisebbektől az idősebbekig itt mindenki megtalálja a számítását, amit egy strandtól várhat. Vannak termál- és gyógyvízzel táplált medencék, hullámmedence, több élménycsúszda, sőt benti wellnessrészleg is. A pancsolás hátterét egy, a két világháború közötti modern, „bauhausos” épület adja. A legutóbbi felújítás 2017-ben történt.

  • Felnőttbelépő: hétköznap 5000 Ft, hétvégén és ünnepnapokon 5500 Ft. Van lehetőség 2 órás belépőjegyet váltani, hétköznap 3800 Ft-ért, hétvégén 12 óráig 4000 Ft-ért. Családi jegyre is van lehetőség 3 (hétköznap 11 000 Ft, hétvégén 12 000 Ft), illetve 4 főre (hétköznap 13 900 Ft, hétvégén 15 300 Ft).
  • Medencék: több medencében frissülhetünk: a beltéri medencék száma 4, a kültéri medencék száma 11. Bent van gyerekmedence, 40-42 °C meleg merülőmedence, 18-20 °C-os hideg merülőmedence, illetve 36 °C-os gyógyvizes gyógymedence. Kint hullámmedence, Margaréta medence, gyerekmedence, tanmedence, ülőmedence, élménymedence, úszómedence, strandmedence, 2 termálmedence és egy külön csúszdamedence várja a strandolókat.
  • Hol pihenhetünk? A strand területe hatalmas, sok-sok pázsittal, és jó néhány fa ad árnyékot, ahol megpihenhetünk. Ezt megtehetjük törölközőn vagy pokrócon, de ingyenesen igénybe vehetjük a nyugágyakat is.
  • Úszósapka: Úszósapka csak az úszómedencében kötelező.
  • Extrák: Vannak szabadtéri kondigépek, így ha a szabadban sportolnánk, két csobbanás között itt azt is lehet. Ha más extrára vágynátok, akkor a hullámmedencét vagy a csúszdázást ajánljuk. Az egyik gyógymedencében sakktábla is van. A szaunakedvelők kétféle szaunát próbálhatnak ki, van aromaszauna és finn szauna, valamint gőzkabin is.
  • Étel-ital: A strandon széles az ételválaszték, van tortilla, lángos, sült ételek, óriás és hagyományos palacsinta, sült hekk, harcsahalászlé és smash burger is. A sima lángos ára 1500 Ft, a sajtos-tejfölösé 2500 Ft. A korsó sör 1300-1500 Ft körül mozog.
  • Gyerekkompatibilitás: A legkisebb gyerekek számára is élvezetes, hiszen gyerekmedence beltéren és kültéren is van, csúszdával és kint árnyékolóval, valamint játszótér is található a fürdő területén.
  • Öltözők, zuhanyzók állapota: A zuhanyzók és a WC-k állapota mind kint, mind bent rendben van.
  • Fontos: A csúszdákat a gyerekek 120 cm feletti vállmagasságtól használhatják. Hétfőnként 17:30 és 18:30 között úszásoktatás folyik az úszómedencében!
  • H–V: 9–19, 1007 Budapest, Soó Rezső stny. 1., további infók itt

Császár–Komjádi Béla Sportuszoda

A Csaszi pár perc sétára van a Margit híd budai hídfőjétől, tömegközlekedéssel is könnyen elérhető Budáról és Pestről is. A legismertebb sportuszoda a Hajós mellett, neve összeforrt a versenysporttal. A környezet nem kimagaslóan vonzó, az eltolható alumíniumtetővel felszerelt uszodán azért látszik, hogy a 70-es években épült, még ha azóta fel is újították párszor. Az aula kicsit biztatóbb képet fest, és nagy előnye, hogy viszonylag könnyen el lehet jutni a kaputól az öltözőkig, majd a kinti medencékig.

  • Felnőttbelépő: 2500 Ft
  • Medencék: 2 kinti medence van, az egyik 25, a másik 50 méteres, de ezek közül csak az 50 méteres használható, mert a másikban nyáron táboroztatnak, télen edzéseket tartanak.
  • Hol pihenhetünk: Zöldterület, nyugágyak nincsenek, ez alapvetően egy sportuszoda, nem strand. Vannak padok és itt-ott műanyag székek az árnyékban, ezeken pihenhetünk, vagy a saját törölközőnkön napozhatunk. Napközben kevés az árnyék.
  • Úszósapka: Hivatalosan kötelező, de nem mindenkin van.
  • Extrák: Szauna van, de itt a sporton, nem a rekreáción van a hangsúly.
  • Étel-ital: A bejárat mellett van büfé, bent, a beléptetőkapukon túl nincs. Klasszikus a kínálat: meleg- és hidegszendvicsek, retró sütik, gyorsfagyasztottnak tűnő péksütik, fánkok, üdítő, kávé. A szendvicsek 1100–1400 Ft között vannak, a sütemények 400 Ft-tól indulnak.
  • Öltözők, zuhanyzók állapota: Az öltözők praktikusak, zárható szekrénnyel, a mellékhelyiségeket gyakran tisztítják.
  • Gyerekkompatibilitás: kisgyerekkel nem ajánlott.
  • Fontos: A kisebbik kinti medencében gyerektáborokat tartanak, aki nem bírja a gyerekcsivitelést, annak nem való nyáron a Csaszi.
  • H–V: 06–19, 1023 Budapest, Árpád fejedelem útja 8., további infók itt

MoM Sportuszoda

A régi Wigwam helyén Turányi Gábor tervei alapján épült uszoda 2008-ban. A maga idejében keltett némi feltűnést innovatív építészeti formáival és a menő, elegáns sportkomplexum ígéretével, ami kielégítheti a jómódú hegyvidéki polgárság igényeit. Hogy ebből mennyi valósult meg, azt mindenki eldöntheti maga. Mi úgy láttuk, ez a koncepció kevésbé valósult meg, mert bár az uszoda és a sportkomplexum ellátja a neki szánt funkciókat, az elegánsról kicsit merészebb fogalmaink lennének.

  • Felnőttbelépő: Egy darabig drágának számított, de a ma érvényes 3350 Ft-os jegy, amiért 2 óráig tartózkodhatunk odabent, már nem is tűnik annyira drágának. A háromórás jegy – amibe egy kis napozás is belefér – már 4100 Ft, de ha egész napra mennénk, akkor már 5800 Ft-ot kell fizetnünk. Arra érdemes vigyázni, hogy hétvégén – a reggeli órák kivételével – csak egész napos jegyet lehet venni.
  • Medencék: Van egy fedett 25 méteres medence és egy kültéri 35 méteres, illetve egy gyerekmedence.
  • Hol pihenhetünk? Pihenésre alapvetően a műanyag napágyak szolgálnak az élménymedence és a kinti medence körül. Van ugyan egy nagy, füves terület, de azon árnyék nincs, csak hardcore napozóknak! Elvileg nyáron bérelni kell a napágyat (1000 Ft/nap), de az utóbbi években ezt nem erőltetik.
  • Úszósapka: Bent kötelező az úszósapka, kint nem.
  • Extrák: Van egy élménymedence, amiben pár erős víz alatti sugár masszíroz, és be lehet állni a nyakzuhanyok alá. A partján van egy szauna, egy bioszauna és egy gőzkamra – sajnos ezek elég megbízhatatlanul működnek, és hideg merülőmedencét nem alakítottak ki hozzá. Helyette van a folyton foltozgatott zuhanyzókban egy favödör, amiből az ember magára boríthatja a hideg vizet.
  • Étel-ital: Az állandó büfé árai a 690 Ft-os eszpresszótól indulnak, a muffin 830 Ft, a fitneszcroissant 990 Ft.
  • Öltözők, zuhanyzók állapota: Az öltözők most estek át teljes felújításon, és kifejezetten jó állapotban vannak, a zuhanyzók szedett-vedettek, és folyamatosan felújítás alatt állnak.
  • Fontos: Igen gyakori a mindenféle oktatás, van, hogy a benti sávokból öt is fogalt. Nyaranta gyerektábortól hangos a létesítmény. A reggeli órákban a kinti medencét gyakran vízilabdázók foglalják el.
  • H–P: 06–22, Sz–V: 08–20, 1123 Budapest, Csörsz u. 14–16., további infók itt

Külkereskedelmi Sport- és Szabadidőpark

Bár vannak olyan strandok, amik nagyobbak, több szolgáltatással és medencével működnek, a Külker Park hangulatával nehéz versenyezni. Egy hatalmas kert, amit körülölel az erdő, a terület vége is szinte észrevétlenül olvad bele a természetbe. Általában nincsenek sokan, árnyékos helyekből és csendből pedig nincs hiány, különösen, ha nem ragaszkodunk hozzá, hogy a medence partjához közeli részen napozzunk. Délután sok az árnyék, a terület adottságai miatt pedig mindig picit hűvösebb van. A hegyes-völgyes, zegzugos parkban pedig egyáltalán nem kell tartani a nagy tömegtől.

  • Felnőttbelépő: Egy alkalom ára 4800 Ft, 15 órától pedig 4200 Ft-os jegyet használhatunk, amivel egészen a medence zárásáig, 19.30-ig fürödhetünk. 41 900 Ft-ért vásárolhatunk felnőtt-, átruházható bérletet, amit akár többedmagunkkal is használhatunk, nagyobb társaságoknak például egész ideális megoldás lehet. Természetesen nyugdíjas- és diákkedvezmények is vannak.
  • Medencék: Két medencében frissülhetünk, van egy 33 méteres, 9 sávos nagy medence és egy 17 méteres, mélyülő tanmedence. A nagy medence is a strandolókat vonzza, inkább kellemes kikapcsolódást, mint valódi sportteljesítményt várjunk magunktól. Ez azonban nem akkora baj, gyönyörű a környezet.
  • Hol pihenhetünk? Napágyat a honlap tanúsága szerint 500 Ft-ért bérelhetünk, de a MoM-hoz hasonlóan itt sem szigorúak, estefelé egyáltalán nem kellett fizetnünk. A pihenésre pedig fantasztikus lehetőséget kínál az árnyas és csendes park, ahol biztosan nem kell két idegen törülköző között szorongani a betonon. A hely legnagyobb előnye, hogy a parkban, a hatalmas fák alatt nincs hiány árnyékból sem.
  • Úszósapka: Ki van írva, hogy kötelező, mégsem volt senkin.
  • Extrák: A két medencén kívül teniszpályák, röplabdapálya, pingpongasztalok és egy mászófal is rendelkezésre áll. 
  • Étel-ital: Az egész létesítmény picike, családias hangulatú, a többi strandhoz képest kevesen vannak, és bár egyetlen büfé van, nem kell szorongani. Az étel egyszerű, de jól van elkészítve. Egy eszpresszó 550 Ft, 850-ért adnak hasábburgonyát, a gírosztál pedig 3700 Ft-ba kerül.
  • Öltözők, zuhanyzók állapota: Az öltözők, zuhanyzók átlagos állapotúak, tisztaság van, a szekrénykulcsokat valamilyen érték leadása után kapjuk meg.
  • Gyerekkompatibilitás: A legkisebbeket homokozó várja, ami délután már eléggé árnyékos is volt, és a nagyobbaknak a tanmedence is megfelelő lehet. Táboroztatás is zajlik a Külker Parkban.
  • H–V: 06–19.45, 1021 Budapest, Budakeszi út 73., további infók itt

Római Strandfürdő

Már az ókori rómaiak is ismerték az itteni forrásokat, és innen vezették a vizet Aquincum irányába. Ennek köszönhető, hogy a strand területén római romokat is találunk, ami elég jó hangulatot ad a környezetnek. A park és a környezet egészen gyönyörű, hatalmas platánok adnak árnyékot a hőségben, a strand pedig több kisebb részre oszlik, így a gyerekkel érkezők, a szórakozni vágyók és a csendes pihenés kedvelői is találnak maguknak megfelelő helyet.

  • Felnőttbelépő: A3500 Ft-os hét közbeni és a 4000 Ft-os hétvégi árral egyáltalán nem számít drágának, ráadásul délutáni jegy is van, 17 órától hét közben csak 3100 Ft, hétvégén pedig 3400 Ft-ért fürödhetünk a műemlék fürdőben. Családok, diákok és nyugdíjasok számára további kedvezmények vannak.
  • Medencék: Összesen három medence áll a látogatók rendelkezésére. Van egy élménymedence, egy gyerekmedence és egy nagy, 33 méteres úszómedence is. A nagy méretű strandmedencében a szórakozásé a főszerep, többféle csúszda, sodrófolyosó is rendelkezésre áll. Ezenkívül van még egy kisebb, szintén egészen szuper gyerekmedence, minicsúszdával. A 33 méteres úszómedence pedig ezektől egy kicsit távolabb helyezkedik el, így tökéletes kikapcsolódást kínál azoknak, akik egy kis csendre vágynak.
  • Hol pihenhetünk? Pihenésre a lehető legjobb lehetőséget az óriási platánfák árnyéka kínálja. A medence mellett és a csendesebb, félreesőbb részekre is jutnak óriási fák, így bárhol könnyen hűsölhetünk. A strandon több helyen találhatók napágyak is, amelyeket ingyenesen használhatunk.
  • Úszósapka: Bár a honlapon szerepel, hogy a medencékben úszósapkát kell viselni, a gyakorlat nem ezt mutatja.
  • Extrák: A vízen kívül is számtalan élmény vár, van strandröpipálya, kültéri fitnesz. Ráadásul a hatalmas fák miatt ezeknek a lehetőségeknek a többségét a nap folyamán biztos, hogy több órán át árnyékban használhatjuk. Ezenkívül szauna is van, ez közvetlenül az egykori római kútház szomszédságában található, és a korabeli fürdőkultúrát is felidézi.
  • Étel-ital: A benti büfékben csak kártyával lehet fizetni. Büfékből amúgy 3-4-féle is akad, hamburgeres, lángosos, palacsintázó is van, mindenki megtalálja az ízlésének megfelelő finomságot. A sima lángos 1300 Ft, a jégkása pedig 1000 Ft.
  • Öltözők, zuhanyzók állapota: Öltözésre egy nagy közös tér áll rendelkezésre, itt találhatók a szekrények. A ruhánkat kabinokban tudjuk átvenni. Ennek a résznek és a zuhanyzóknak, mosdóknak van egy kis retró hangulata, de összességében tiszták.
  • Gyerekkompatibilitás: A gyerekeknek gyerekmedence és egy egészen méretes játszótér áll rendelkezésre.
  • H–V: 9–19, 1031 Budapest, Rozgonyi Piroska u. 2., további infók itt

Pünkösdfürdői Strand

A Pünkösdfürdői Strand egy, a belvárostól távolabb, a III. kerületben található, családias strandfürdő, mely hangulatos rózsalugasok között nyújt kikapcsolódást. Kicsit nehezebb megközelíteni, mert kijjebb esik a városközponttól, de a leggyorsabb, ha a H5-ös HÉV-et és a 34-es buszt vesszük igénybe. Itt kicsit olyan érzés fog el, mintha megállt volna az idő: a néhány medence és a fürdő területén található néhány retró és szöveges plakát teljesen a 90-es éveket idézi. A kedvencünk a Budapest fürdőváros – A fürdés tisztaság, munkaképesség, életerő! feliratú volt. Mivel kevés medence van, és csak egy szauna, így az olcsóbb strandok közé sorolhatjuk budapesti viszonylatban.

  • Felnőttbelépő: Hétköznap 2700 Ft, hétvégén 2900 Ft. Családi jegyre is van lehetőség 3 (hétköznap 5400 Ft, hétvégén 5800 Ft), illetve 4 főre (hétköznap 7500 Ft, hétvégén 8100 Ft).
  • Medencék: A fürdőben 3 medence van: úszómedence (1,4–2,0 m), élménymedence (1,2–1,4 m), gyerekmedence (0,2–0,5 m).
  • Hol pihenhetünk? Vannak padok és itt-ott műanyag nyugágyak az árnyékban, melyeken pihenhetünk, vagy a saját törölközőnkön is napozhatunk. Aránylag sok az árnyékos, fás terület.
  • Úszósapka: Úszósapka használata az úszómedencében nem szükséges.
  • Extrák: Van lehetőség szaunázni. Az élménymedence sodrófolyosóval ellátott.
  • Étel-ital: Átlagos strandételek vannak, a lángostól kezdve a rántott ételeken át a palacsintáig. A sima lángos ára 1350 Ft. A csapolt sör ára 1050 Ft.
  • Öltözők, zuhanyzók állapota: A zuhanyzók állapota tűrhető, a WC-k állapota pedig elfogadható.
  • Gyerekkompatibilitás: Kisgyerekes családoknak ajánljuk, mert van árnyékolóval ellátott gyerekmedence csúszdával és vízgombával, illetve a fürdő területén játszótér is.
  • H–V: 9–19, 1039 Budapest, Királyok útja 272., további infók itt

Pesterzsébeti Jódos-Sós Gyógy- és Strandfürdő

A Pesterzsébeti fürdő a kellemes meglepetések egyike, és meghazudtol mindenkit, aki úgy gondolja, hogy a külső kerületekben nincsenek jó strandok. Oké, nem ide a legegyszerűbb kijutni, de tényleg megéri. Azért is szeretjük, mert a szabadtéri medencék mellett benti élmény- és gyógymedence is van, de szaunázhatunk, és wellnesskezeléseket is igénybe vehetünk. A kinti részen van egy 150 fős hullámmedence – ami kicsit olyan, mintha egy szeles tengerparton lennénk –, egy 25 méteres úszómedence és a kicsiknek egy 30-32 fokos, élményelemekkel teli gyerekmedence. Bár az egész országban ritkaság a Pesterzsébeten feltörő jódos-sós gyógyvíz, az ezt tartalmazó medence jelenleg sajnos nem üzemel. Örültünk annak, hogy egy forró vasárnapon is kibírható az embermennyiség, nincs tömeg, jó a közbiztonság (számunkra meglepő volt, hogy időnként körbesétált két rendőr), a víz tiszta, jó állapotú a gyep, vannak árnyékot adó fák, de napernyőt és napágyat is kölcsönözhetünk. Minden adott itt ahhoz, hogy összejöjjön a kellemes strandolós napunk, és egy picit úgy érezzük magunkat, mintha kaptunk volna egy nap nyaralást.

  • Felnőttbelépő: 4000 Ft (hétvégén 4800 Ft), a benti termálrészlegbe és a kinti medencékhez a szaunavilággal együtt 4900 Ft (hétvégén 5500 Ft).
  • Medencék: A kinti részlegre kiúszhatunk az élménymedencén át, van egy hullámmedence, egy 2 méter mély úszómedence és egy ülőmedence, ahol még sakkozni is lehet.
  • Hol pihenhetünk? A 2018-ban ültetett fák már megnőttek annyira, hogy adnak némi árnyékot, van napozóterasz, bérelhetünk napágyat (1500 Ft), kölcsönözhetünk napernyőt (1000 Ft a letét, amit távozáskor visszakapunk).
  • Úszósapka: Az úszómedencében kötelező.
  • Extrák: Gőzkabin, szaunaestek, nyakzuhannyal ellátott élménymedence, „brüggölőmedence″, gyógyszolgáltatások, masszázs, aquafitnesz.
  • Étel-ital: Kézműves fagylalt (van paleo-), jégkása, hamburger, lángos, hekk, gofri (kizárólag kártyás vagy feltöltőkártyás fizetés az egész strand területén). A lángos 890 Ft-nál kezdődik, a sajtos-tejfölös nem volt 2000 Ft.
  • Öltözők, zuhanyzók állapota: Rengeteg öltözőkabin van a kinti részen is, tisztán tartják a mosdókat.
  • Gyerekkompatibilitás: gyerekmedence található, árnyékolóval, szökőkúttal.
  • Extrák: Értékmegőrző és szekrények is vannak.
  • H–V: 8–20, 1203 Budapest, Vízisport utca 2., további infók itt

Csillaghegyi Árpád Forrásfürdő

A Csillaghegyi strandról az első írásos emlék a 19. század közepéről van, így a Csillaghegyi a Római után a legrégibb strand Budapesten. A Csillaghegyi Árpádfürdő Rt.-t 1919-ben alapították, és korának legmodernebb fürdője volt. A lépcsőzetesen kialakított napozóteraszokkal, ősfás parkkal és az 1925-ben létesített hullámmedencével a Gellértet is megelőzte. A mostani uszoda helyén állt egy versenymedence, melyben annak idején Johnny Weissmuller, alias Tarzan is versenyzett. A Csillaghegyi Strandfürdőt tömegközlekedéssel legegyszerűbben a HÉV-el érjük el, a Batthyány tértől kb. 15 perc alatt. Kinti és benti medencéivel, ápolt, árnyékos kertjével egész napos pihenéshez épp olyan ideális, mint egy pár órás sportoláshoz.

  • Felnőttbelépő: A komplex felnőttbelépő hétközben 5400, hétvégén 5800 Ft, de sok időszakos belépő is van.
  • Medencék: Több kinti és benti medence van, bent egy nagy úszómedence, főleg sportolásra, itt kötelező az úszósapka. A benti részlegen van egy wellnesskomplexum meleg vizű élménymedencékkel, szaunákkal. Van egy benti gyermekrészleg is 3 különböző gyerekmedencével, műanyag, állatos szökőkutakkal, és van egy nagy, zárt vízi csúszda is. A kinti strandrészlegen két medence található, az egyik 22 fokos (140 és 200 cm mélység között), ez úszásra és strandolásra is kiváló, itt 159-en férnek el, illetve egy kisebb, de ugyanilyen paraméterekkel bíró kinti úszómedence, maximum 74 fő részére.
  • Hol pihenhetünk? A zöldterület hatalmas, füves, árnyékos, ideális pihenéshez, napozáshoz. A napágyakért külön nem kell fizetni.
  • Extrák: A kinti részlegen van egy fitneszcentrum, itt mozoghatunk úszás előtt vagy után.
  • Étel-ital: Büfé a kinti részlegen van, belvárosi árakon van lángos, nachos, grilltálak, hamburger. A sima lángos 1490 Ft, a sajtos-tejfölös 1890. A hamburger 3500 Ft-tól indul, akárcsak a nachostálak. A palacsinta 590 és 690 Ft között van, a melegszendvics 2000, egy pohár sör 950 Ft.
  • Öltözők, zuhanyzók állapota: A WC-k, öltözők, zuhanyzók tiszták, modernek.
  • Gyerekkompatibilitás: A strand ideális gyerekekkel is, egészen pici kortól. A kinti és a benti gyerekmedencék szobatisztakortól 10 éves korig használhatók.
  • H–V: 06–20, 1038 Budapest, Pusztakúti út 2–6., további infók itt

Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda

A margitszigeti sportlétesítmény egy fedett uszodából és egy kinti részből áll, ahol több külső medence is várja az úszókat. Az 1930-ban épült uszoda tervezője maga a névadó, a reneszánsz ember Hajós Alfréd volt, aki nemcsak úszásban és építészetben jeleskedett, hanem focistaként, labdarúgó-játékvezetőként és újságíróként is. Az uszoda 1975 óta viseli a nevét. Rendszeresen tartanak itt hazai és nemzetközi sportversenyeket, de edzések is zajlanak itt, és ez a nyitvatartási időt erősen befolyásolja.

  • Felnőttbelépő: 2500 Ft. Az úszójegy a hétköznap reggel 6 és 7 közötti időszakra érvényes, és 1700 Ft. Ugyanennyibe kerül a nyári időszakban az ún. napozójegy, ami 15 órától zárásig váltható.
  • Medencék: 7 medence van, 3 benti és 4 kinti, de a műugrómedencéket (van egy kint és egy bent) kizárólag igazolt versenyzők használhatják. Bent egy 33 méteres és egy tanmedencét találni, kint pedig két 50 méterest, egy 33 méterest és egy tanmedencét.
  • Hol pihenhetünk? Vannak ugyan füves részek, de nem túl sok, viszont árnyékosak, ugyanakkor az 50-es medence melletti, lépcsős kialakítású lelátó is alkalmas fekvésre és napozásra.
  • Extrák: Két szauna is van, egy kicsi meg egy nagy, ezek azonban jelenleg nem használhatók felújítási munkálatok miatt.
  • Gyerekkompatibilitás: A Hajós nem az a kimondottan gyerekkel látogatható intézmény.
  • Öltözők, zuhanyzók állapota: Kielégítő, de ez egy sportuszodától el is várható.
  • Étel-ital: Egyetlen büfé van az épületben.
  • Fontos: Az edzések miatt nem mindig használható minden medence vagy medencesáv. A Hajós honlapja tájékoztat hétről hétre arról, hogy mi mikor használható a lakosság számára.
  • H–P: 6–16, Szo–V: 6–18, 1007 Budapest, Margitsziget, további infók itt

Dagály fürdő

A XIII. kerületben, Vizafogón, az Árpád híd lábánál, a pesti oldalon, a Duna Aréna szomszédságában található strand 1948 óta várja a fürdőzőket. 2017–2018-ban újították fel. Mind Pestről, mind Budáról az 1-es villamossal a legkönnyebb megközelíteni, a Népfürdő utca megállónál kell leszállni. Ha tehetjük, kerékpárral is mehetünk, a strand bejáratánál nagy bringatárolót találni.

  • Felnőttbelépő: Hétköznap 4350 Ft, hétvégén 4700 Ft. Van 2 órás időtartamra szóló úszójegy, ami 3200 Ft (900 Ft letét ellenében).
  • Medencék: Összesen 12 medence van, ebből 4 fedett és 8 nyitott. Utóbbiak között van úszómedence (2), strandmedence, élménymedence, gyerek-, gyógy- és termálmedence.
  • Hol pihenhetünk? Bőséggel találunk zöldfelületet, természetesen van napozásra alkalmas rész, meg árnyékos is. Napozóágy 1500 Ft-ért bérelhető.
  • Extrák: A strandnak van külön wellnessrészlege, ami 14 éves kor felett használható, ide azonban külön belépőt kell váltani 1200 Ft-ért. Itt van finn szauna, infraszauna, gőzkamra, sószoba, tepidárium, hideg vizes merülőmedence, masszázsmedence, jéggép, hideg vizes Kneipp-medence. Különféle gyógyszolgáltatások és masszázsok is igénybe vehetők, előbbiek beutalóval, utóbbiak 4000 és 9900 Ft közötti áron. A strandon sportolási lehetőség is van: vannak kültéri fitneszgépek, valamint streetball-, strandfoci- és strandröplabdapálya.
  • Étel-ital: A strandon három büfében ehetünk-ihatunk.
  • Öltözők, zuhanyzók állapota: Az öltöző jó állapotú és ingyenesen használható, és van külön értékmegőrző a biztonság kedvéért.
  • Gyerekkompatibilitás: Gyerekkel abszolút ajánlott a strand, 3 éves kor alatt ingyenes a belépés, 14 éves korig hétköznap 2850, hétvégén 3650 Ft. Van családi jegy is, ennek ára 5500 Ft-tól (1 felnőtt és 2 gyerek) 11 150 Ft-ig (2 felnőtt és 3 gyerek) terjed. Gyerekek számára van játszótér is, sőt vízágyús-párakapus vizes játszótér is.
  • H–V: 6–20, 1138 Budapest, Népfürdő u. 28–30., további infók itt

Paskál Strandfürdő

Zugló strandja az elmúlt pár évben hatalmas változáson és fejlődésen ment keresztül: egy szerény, kicsi kerületi strandból élmény- és gyógyfürdős strand lett. Elsősorban a kerületiek járnak ide, de érdemes eljönni távolabbi pontjairól is a városnak. Ha a tömegközlekedést választjuk, akkor jöhetünk trolibusszal (77-es és 82-es), ha autóval érkezünk, akkor pedig a parkolás ingyenes. Bringásoknak van kerékpártároló.

  • Felnőttbelépő: Hétköznap 4000 Ft, hétvégén 4800 Ft. Hétköznap 18 órától zárásig van délutáni belépő 3200 Ft-ért, és van 2 órás úszójegy hétköznap 3200 Ft-ért (+800 Ft letéttel), hétvégén viszont letét nélkül, de csak 12 óráig 3800 Ft-ért.
  • Medencék: 9 medence van: úszó-, relax-, strand- és élménymedence található kint, bent pedig van tanmedence, babamedence, gyógymedence, valamint két gyógyvizes merülőmedence (az egyik hideg, a másik meleg vizes).
  • Hol pihenhetünk? A strand kinti része hatalmas, bőven van hová kifeküdni, van árnyékos és napozós rész is, a napágyak használata ingyenes.
  • Extrák: A 35 fő befogadására alkalmas finn panorámaszauna mellett aromagőzkabin, geotermikus szauna és egy kisebb méretű finn szauna is található a Paskálban, ezek használatáért nem kell külön fizetni. Az aroma- és a frissítő masszázsok viszont pénzbe kerülnek (5500–9000 Ft). Ezenkívül orvosi beutalóval szénsavas fürdő, iszapkezelés és víz alatti vízsugármasszázs is igénybe vehető.
  • Étel-ital: Büfé van a benti és a kinti részen is, 9-től 18 óráig vannak nyitva, de kizárólag bank- vagy feltöltőkártyával lehet fizetni.
  • Öltözők, zuhanyzók állapota: A szekrényes öltözők jó állapotúak, fizetni nem kell értük, a használat benne van az árban.
  • Gyerekkompatibilitás: Gyerekekkel látogatható, egészen kicsikkel is, van babamedence.
  • H–P: 9–20, Szo–V: 8–20, 1141 Budapest, Egressy út 178/F, további infók itt

(Borítókép: Dagály fürdő, Hartyányi Norbert - We Love Budapest)

Címkék