A Hello Wood Factory WOOF névre keresztelt gyakornoki programja már második alkalommal indul a pályakezdő kreatív designerek, grafikusok, építészek legnagyobb örömére. A tavalyi Sziget Fesztiválos, Greenpeace-szel közösen megvalósított méhkaptár pavilon, a Margit Kórház udvarán álló tojás alakú pad-installáció és az elmaradott moszkvai városnegyedbe tervezett Matrjoska-formájú hulladékgyűjtők már bizonyítottak, most új bemutatkozási lehetőséget kínálnak, a hét legrátermettebb pályázóinak. Március 3-ig jelentkezhetnek az egyéves gyakorlatra vágyó diákok, s 10-én már indul is a project.

Mi is írtunk már a Hello Woodról , egy MÜPÁs kipakolás kapcsán.

A főleg csórompusztai alkotótáboráról híres hazai kezdeményezés idén is

felkarolja a fiatal tehetségeket, hogy élesben vezessék be őket ebbe a világba a szakma hazai, prominens személyei. Nemzetközi pályázatokon is részt vehetnek, ami a 2013-as idényben különösen jól sikerült: a moszkvai Airplay design pályázatán a döntős mezőnybe kerültek a program hazai küldöttei.

- A moszkvai pályázat sikere óriási dolog. Nagyon jó volt egy olyan programban részt venni, ahol a gyakornokság nem azt jeleni, hogy kávét főzök, meg tologatom a papírokat, hanem tényleg tanulok is valamit. A másik nagy előny, hogy az ember beletanul a csapatmunkába is. Arról nem is beszélve, hogy most már előre látom egy projekt nehézségeit, buktatóit, és azt, hogy ezeket hogy tudom majd megoldani. Legyen szó egy nemzetközi pályázat összerakásáról, vagy egy konkrét megrendelésről. - mondta Kőműves Márton, egy tavalyi WOOF gyakornok.

A program két pilléren nyugszik: a kezdeti általános és elméleti tevékenységek mellett fokozatosan jelennek meg a gyakorlati feladatok, illetve az egyre konkrétabb tervezési és kivitelezési helyzetek. A tervezési program minden évben adott téma köré szerveződik, ennek megvalósítását kell végigvezetni. A feladatok közé tartozik a konkrét tárgytervezés, a tervek megvalósíthatóságának és költséghatékonyságának elemzése, a tervek kommunikációjának és piacra vezetési stratégiájának felvázolása, az ehhez szükséges elméleti anyagok, cikkek, dokumentumok elkészítése, a szükséges on- és offline felületek megtervezése, a munkák prototípusainak gyártása, elkészítése, kiállítása és értékesítése. Emellett lehetőség van konkrét megrendelésekben történő részvételre.

Az idei évben ismét hét diákot foglalkoztat majd a Factory gyakornokként, további két tavalyi Factory résztvevő pedig csoportvezetőként segíti majd. Az előzetes válogatás után személyes beszélgetésen választják ki a hét legelkötelezettebb pályázót, akikkel az egy éves közös munka március 10-én indul. A szakmai portfóliókat március 3-ig várják ahello@hellowood.eu címre.