A Velvet megkereste a Hegyvidéki Önkormányzatot, akik látványterveket mutattak a felújítandó zugligeti épületről. A Zugligeti Libegő végállomásánál álló, műemléki védettséget élvező épület restaurálása akár több évet is igénybe vehet, de az értékes épület így legalább megmenekülhet a pusztulástól. Az építési engedélyt már megkapta az önkormányzat, de a szükséges erőforrásokhoz egyelőre külső segítséget kerestek, és ha a megfelelő összeg rendelkezésre áll, megkezdődhet a felújítás, kiviteli tervek mindenesetre már vannak. A hírek szerint ide költözhet majd be a Hegyvidéki Helytörténeti Gyűjtemény is. A Hegyvidéki Önkormányzat eredetileg a leromlott állapotban lévő épület eladását tervezte, majd végül úgy döntött, felújítja azt. 1868-ban indultak el a lóvasútjáratok Zugliget felé, 1896-tól pedig már villamos járt ezen a vonalon. Az 58-as számú villamos egyébként 1977-ben állt meg utoljára az akkor oly divatos alpesi stílusban épül ház előtt. A látványtervekalább láthatók.
Megjelent első bookazine-unk, ne maradj le róla!
Már 15 éve lélegzünk összhangban a fővárossal. Jubileumi kiadványunkban mindent megtalálsz, ami magazinunk és eddigi munkánk esszenciája. Gasztronómia, kultúra, városi legendák és Budapest arcai, interjúk, történetek és a legjobb helyek – úgy, ahogyan mi látjuk a fővárost.
Rendeld meg itt vagy keresd a nagyobb könyvesboltokban!
hirdetés
