A múlt évi
Sofi Oksanen
-díszvendégség után a
Scolar
Kiadó a hazai szerzőire fókuszál, figyelembe véve a szervezett magyar könyvpiac (MKKE) 220 éves fennállását, mely a
Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál
központi eseménye.
Karafiáth Orsolya
, a „kultúrdémon” rég várt verseskönyve jelenik meg ÉL címmel.




Folytatódik az ezerarcú enciklopédista,
Ungvári Tamás
műveinek kiadása, most A hódító képzelet jelenik meg, melyben a Tanár úr a regény történetét meséli el.




Méhes Károly
elragadó mesekönyve, a Mindig ez a Kitkat! után mai témájú regénnyel (Néma galambok utcáj) jelentkezik. Egy majdnem kiégett tanár élete fordulópontjához érkezik, ezért a nyári szünetben útra kel. Ennek az útnak a kalandjairól olvashatunk.




Száraz Miklós György
regénye, a Lovak a ködben a XX. századi magyar történelmet és annak traumáit dolgozza fel egy fiatal lány szerelmének tükrében.




Jolsvai András,
a népszerű író-újságíró első Scolaros, letehetetlen regénye, a Holnapra jobb lesz sziporkázó humorral viszi el az olvasót a 60-as évek elejére.




Kvász Iván
Tréflidolog című művében az írói álnév mögé rejtőző Szvák Gyula, a kiváló történész Bacher Iván-os történeteit olvashatjuk.




Szerzőinek külön programokat szervez a a Scolar: Április 25-én, szombat délután 17.30-kor az Osztovits Levente Teremben Karafiáth Orsolya beszélget Jolsvai Andrással, Méhes Károllyal és Szvák Gyulával köteteikről. Április 26-án, vasárnap 12 órától Száraz Miklós Györggyel regényéről Margittai Gábor beszélget a Márai Sándor Teremben. A könyvbemutatókat dedikálások követik a standon. Külön érdekesség, hogy Daniel Bănulescu újra ellátogat a Scolarhoz. A múlt évi Könyvfesztiválra megjelent könyve nagy sikert aratott, és nem csak a címével: a Csókolom a segged, szeretett vezérünk! a Könyvesblog 2014-es Top 50-es könyvlistájában a 21.helyre került.