Ha valaki azt gondolja, hogy egyedi és jó minőségű cipőt csak a külföldi tervezők kollekcióiban talál, akkor téved. A magyar cipőtervezők munkái közt válogatva bárki megtalálhatja a neki való darabokat, bármi is legyen az igény. Cikkünkben össezgyűjtöttük a hazai cipőkészítés legjobbjait.

1/5

Vágó Réka – A magyar Manolo Blahnik

Vágó Réka neve valószínűleg ismerősen cseng a divat kedvelői számára. A tehetséges dizájner három évesen kapta első pár balett cipőjét és sok-sok év tánc után ráébredt, mennyire fontos, hogy mit visel az ember a lábán. A MOMÉ-n tanult tervező az egyetem után Londonban is élt, mielőtt visszatért Budapestre, és 2005-ben alapította meg saját márkáját. A rekavago kollekció darabjai mind-mind minőségi alapanyagokból készülnek, általában bőrből és különleges textilekből. A jól átgondolt dizájnok, olyan nők igényeit szeretnék kielégíteni, akik nem szeretnék feláldozni a kényelmet a nőiesség oltárán, de emellett azért vonzóak szeretnének maradni. A kifinomult, komoly vonalak mögött jelen van a játékosság és a humor. Rékától nem állnak távol egyébként a táskák, a kiegészítők és az ékszerek sem, így munkája során gyakran működik együtt más divattervezőkkel is.

2/5

Vass Shoes

Míg Vágó Réka női cipőkre specializálódott, Vass László elsősorban a férfiakra gondol. A Haris közben található üzlet tulajdonosa egy olyan család gyermeke, amely generációról-generációra adta át a cipőkészítés tudományát, és amely nem fél használni a régi technikákat. A Vass cipők szofisztikáltságuknak köszönhetően nagy népszerűségnek örvendenek az üzletemberek körében, így a világ minden tájáról érkeznek megrendelések. Különlegességük, hogy minden darab hagyományos módszerrel, kézzel készült, így ötvöződött bennük az időtálló minőség és a modern dizájn. Ebben a manufaktúrában született meg többek között a világhíres Budapest-modell is.

3/5

Tisza Cipő

“Minden időben, Tisza cipőben!” hirdeti a régi szlogen. A Tisza márkanév egészen az 1930-as évekig vezethető vissza, amikor is Bata Tamás elhatározta, hogy saját gyárat alapít. Ideális helyet Martfűn talált, ahol hamarosan neki is látott a cipőkészítésnek. Ennek eredményeként, az 1970-es évekre a Tisza legismertebb Magyar cipőmárkává nőtte ki magát, és nem kellet sok ahhoz, hogy nemzetközi hírnévre is szert tegyen. A Tisza márkanévvel ellátott cipők Európa szerte megvásárolhatóak lettek, de ezenkívül Libériába és Kuvaitba is eljutottak. Akkoriban a gyár futószalagjairól több millió pár cipőnek kellett lejönnie, hogy a cég ki tudja elégíteni a nemzetközi igényeket. Sajnos néhány évtizeddel később a vállalkozás csődbe ment, és 2003-ig kellett várni ahhoz, hogy az ismert név újra feltűnjön a cipős polcokon. A Tisza új színeket és formákkal egészítette ki a sokak által kedvelt eredeti dizájnt, sőt a cipők mellett a táskák és az egyéb kiegészítők is népszerűvé váltak a fiatalok körében.

4/5

Anna Zaboeva – Orosz virtus a magyar divatban

Anna Zaboeva karrierje nem kezdődött zökkenőmentesen: Oroszországból stoppal érkezett Budapestre, ahol elhatározta, hogy cipőket fog készíteni és saját márkát alapít. Ez a nem mindennapi történet jól megmutatkozik a város egyik legizgalmasabb üzletében, a Siberia shopban. Anna dizájnjai mindig különlegesek és gyakran “elütnek a többitől”. A tervező nem fél használni a színeket, a merész formákat, a különleges anyagokat, de emellett fotosnak tartja a kényelmet is; csakis olyan darabokat tervez, amiket ő maga is szívesen viselne. Az este 11-ig nyitva tartó cipőbolt (ami egyszerre műhely is) mindig tartogat valami újat; folyamatosan változik a kínálat, a polcokon található választék új cipőkkel és csizmákkal bővül minden nap. Ha valakinek még ez sem lenne elég, akkor itt egy ital mellett akár azt is megbeszélhetjük Annával, hogy milyen cipőt szeretne terveztetni magának.

5/5

Juhos cipő – Egy évszázad sikere

A Juhos cipő több, mint száz éve létezik. A márkát alapító Juhos Vitus halála után a vállalkozás apáról fiúra szállt négy generáción keresztül, épp úgy, mint a szakmai titkok és az egyedi technikák. A cipők minden esetben, a lehető legjobb minőségű bőrből készülnek, azokkal a kézműves módszerekkel, amikkel 1910 óta dolgoznak. A szakképzett tervezők azt vallják, hogy nem a nagy profit a lényeg, hanem az, hogy aki a Juhost választja, az elégedett legyen és jobban érezze magát a mindennapokban. A vásárlók minden esetben kis példányszámban, a modern divathoz igazított formák alapján készült cipők közül válogathatnak, de természetesen egyedi cipőket is rendelhetnek egy “lábpróba” után.