50 éves az Erdély szívében található, ikonikus és nemzetközileg is elismert, Magyar Örökség-díjas Gyergyószárhegyi Művésztelep. Az évfordulót a művészeti szcéna kiállítássorozattal ünnepli, amelynek csúcspontja a Szárhegy 50 – Kortárs anzix című tárlat, mely március 7-én nyílik a Műcsarnokban – Gyergyószárhegy és Csíkszereda után.

A genius loci-ra fókuszáló, tematikailag és műfajilag is rendkívül sokszínű kiállítás a „szárhegyiség” ideáján keresztül közvetíti a művésztelep egyetemes értékeit. Az elmúlt 50 évben közel ezer alkotó dolgozott Szárhegyen, közülük 64 művész kap lehetőséget, hogy munkáit a Műcsarnokban bemutassa.

(Borítókép: Műcsarnok) 

Megjelent első bookazine-unk, ne maradj le róla!

Már 15 éve lélegzünk összhangban a fővárossal. Jubileumi kiadványunkban mindent megtalálsz, ami magazinunk és eddigi munkánk esszenciája. Gasztronómia, kultúra, városi legendák és Budapest arcai, interjúk, történetek és a legjobb helyek – úgy, ahogyan mi látjuk a fővárost.

Rendeld meg itt vagy keresd a nagyobb könyvesboltokban!

hirdetés

Címkék