A
30Y
komplex kísérleti projektbe kezdett, amelyben
tizenöt fős
zenekar szólaltatja meg az együttes dalait. Hogy a muzsikusok között
komolyzenészek
is vannak, azt mutatja, hogy ebben az értelemben nincsenek határok: a zene egyetlen univerzum. A banda idén csak ezzel a műsorral turnézik!
És hogy a zene idő dolga, hogy a hangok és a szünetek váltakozó időtartama hozza létre, az alapot szolgáltat annak a
kreatív játék
nak, amely a 2013-as Szentimentálé turné dramaturgiai magját alkotja. Nem zenés színházi előadásról van szó, hanem olyan sajátos koncertről, amelyben a
zenei történések a vizuális elemek által fókuszáltabbá válnak
.


Szentimentálé-előadások határon innen és túl, jellemzően olyan terekben jönnek létre, amelyekben rock ’n’ roll zenekarok ritkán járnak:
klasszikus zenei koncerttermek
ben, színházakban, réten vagy kastélyokban, kis délnyugati falucskában. A terek azonban nem szűnnek meg létezni egy-egy koncertet követően, ahogyan a koncertet megelőzően is léteztek. Ezek a meg nem szűnt terek - amelyeken azért a Szentimentálé nyomot hagy -előadásról előadásra utaznak tovább, hogy nyomot hagyjanak a következő előadásokon. Így ér a zenekar a Művészetek Palotájába, oda, ahol egy egész ország elfér.


A koncert kulisszája - a zenekar tagjaira és a speciális színpadelemekre való vetítés - újraértelmezi a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben a Szentimentálé addigi előadásait, ahogyan folytonosan átrendezi a zárókoncert terét - folytonos viszonyban az élő képpel, a koncerttér tényleges tárgyaival, és legfőképp a
Szentimentálé-dalok
kal.