Ki akarnál térni a megszokott néptánc-kenyérlángos-vásár-tüzijáték tengelyről augusztus 20-án? Akkor ezen a napon a
Gozsu Manó Klubban
a helyed!
Vetítés, felolvasás, költészet, slam poetry és party egy helyen! Augusztus 20-át másképpen is el lehet tölteni, mint ahogyan eddig megszoktuk. Bár a hömpölygő tömeggel sodródás, a laza sörözés, a legjobb hely felkutatása a tűzijátékra, vagy éppen a város zaja elöli elmenekülés mind-mind bevált stratégiák, a
Gozsdu Manó Klub
mégis egy egészen más variációt ajánl. A
Vagány Históriák
és a
Klub
szervezésében az alábbiakra számíthattok:
- költők és slammerek testközelben
- nem megszokott portrék kivetítve
- felolvasás unalomba fulladás nélkül
- kultúránk és kis hazánk ünneplése
- irodalmi kávéház-hangulat fröccsel
- "romkocsmák félhomályában..."
Menetrend:
- 18:00 ~ Egy asztal, egy költő
Kötetlen beszélgetés, melynek vezérfonala a romkocsmák népe. Mit is jelent a romkocsma, kik ücsörögnek benne, hogyan vált az értelmiséggel összekötődő fogalommá, hogyan nőtte ki magát? Miért, ezek szerint kinőtte magát?
- 19:00 ~ Hatvan perc, hat költő
Tíz perces felolvasások Csobánka Zsuzsa, Izsó Zita, Kukorelly Endre, Schein Gábor, Simon Márton és Térey János részvételével.
- 20:30 ~ 50 portré, 50 költő
Bach Máté fotográfus Vagány históriák c. költő-portré sorozatának vetítése, mely alatt Fehérvári Péter színész olvas fel, Kardos Dániel gitárjátékának kíséretével. Lehet, hogy még a tűzijátéknál is érdekesebb képekre lehet számítani?
- 22:00 ~ Három slammer meg egy lemezlovász
Simon Márton, Indiana és Színész Bob fanyar rap-rímeit kísérve kezdi el a party-t Elliot a Tilosból!