A szecesszió világnapját június 10-én ünnepeljük, Antoni Gaudí és Lechner Ödön építészek halálának évfordulóján. Az Iparművészeti Múzeum ehhez kapcsolódva rendezi meg évről évre A Szecesszió Fesztiválját, idén a színek tematikájára fókuszálva. Június 10–14. között a szecessziós műtárgyak, épületek és iparművészeti technikák köré csoportosuló előadásokkal, tárlatvezetésekkel, workshopokkal és kézműves programokkal várják a látogatókat a Ráth György-villában. A fesztivál keretében többet megtudhatunk a színes intarziákról és a színezékekről a szecessziós textilművészetben, részt vehetünk szecessziós városi sétán, készíthetünk intarziaképet, könyvtáblát és kaleidoszkópot workshop keretében, emellett a villa aktuális kiállítását járhatjuk be tárlatvezetéssel. A fesztivál eseményei – a városi séta kivételével – ingyenesek.

(Borítókép: Hölvényi Kristóf - We Love Budapest)

Megjelent első bookazine-unk, ne maradj le róla!

Már 15 éve lélegzünk összhangban a fővárossal. Jubileumi kiadványunkban mindent megtalálsz, ami magazinunk és eddigi munkánk esszenciája. Gasztronómia, kultúra, városi legendák és Budapest arcai, interjúk, történetek és a legjobb helyek – úgy, ahogyan mi látjuk a fővárost.

Rendeld meg itt vagy keresd a nagyobb könyvesboltokban!

hirdetés

Címkék