A Belső-Ferencvárosi Czuczor utca 3. alatti foghíjtelek beépítésére írt ki pályázatot a Budapesti Corvinus Egyetem. Több száz férőhelyes kollégiumot és professzori lakásokat is magába foglaló épülettömböt kellett megterveznie az építészeknek az igencsak karakteres, történelmi városnegyedbe. A Corvinus nem összefüggő, egységes kampusz kialakítását tűzte ki célul, a jelenlegi épületeinek történelmi városszövetbe ágyazottsága miatt ez nem is lenne lehetséges. Inkább a környező foghíjtelkek ötletes beépítésével koncentrál több szükséges funkciót is az egyetemi épületek közelébe, például a közeli Lónyay utcába épül fel az egyetem új uszodája és sportközpontja is.

Az első megvett nyertes terv a Hetedik Műterem Kft. koncepciója. Az épületük kapcsolódik a szomszédos házak belső udvaraihoz, így létrehozva a lehető legtöbb természetes fényt kapó homlokzati felületeket, de megőrzik a lakóterek intimitását is. A közösségi funkciók a földszinten és egy – a főépülethez kétszintes hidakkal kapcsolódó – “toronyba” kaptak helyet.
Az utcafront homlokzatának monotonitását, ami az egymás mellett sűrűn sorakozó kollégiumi szobák kialakításából adódna, az ablakok eltolásával oldották fel. Az utcaszinten a földszintre még nyolc emelet épülne, a legfelső szinten kapnának helyet a professzori lakások és a közösségi tetőkert.

A második díjat kapott, megvett tervet Siffel Béla és Siffel Gábor jegyzik. Az ő koncepciójukban is kiemelt szerepet kap a szellős közösségi terek megteremtése a modern kor igényeihez igazodva, és a zsúfolt kollégiumi szobák elkerülése. Az elvonulás terei egy kollégiumi épületben különösen fontosak, ahol a szobában ketten vagy többen is laknak. Az épület alatt 65 férőhelyes parkoló, a földszinten az aula és büfé mellett sportterem és szauna is helyet kapna.
Az összesen kilencemeletes épületben a hetedik szintig lennének a diákok szobái, ezek kétágyasak és két szobához egy közös fürdőszoba tartozna. A felső szinten négy professzori vendéglakás kapna helyet, míg a legfelső szinten egy – a tanuláshoz/kutatáshoz szükséges – számítógéptermet alakítanának ki.

A harmadik díjban részesült Dobai Építésziroda Kft. terveiben egy összesen 14 emeletes kollégium szerepel. A három pinceszint mellett a kötelező, környezethez illeszkedő homlokzat megtartása miatt egy hátrahúzott plusz emelet és egy tetőkert is helyet kapott a terveken.
A lakószinteken emeletenként hat darab 2+2 fős, közös fürdőszobás utcára néző szoba kap helyet és szintén hat darab kétfős, saját fürdős, udvarra néző lakóegység, így a kollégium össz befogadóképessége 250 fő lenne.
Talán a T1 Építész Bt. terve a legkülönlegesebb, az utcai homlokzati kialakítást tekintve. Ez az egyetlen megoldás, melyik reflektál arra a jelentős szintbeli különbségre, hogy a szomszédos telkeken álló házak közül az egyik egy két, a másik pedig egy ötszintes lakóépület. Itt is egy kisebb tetőkert kapott helyet az épületen, illetve a változatos anyaghasználat reflektálna az egyetem többi épületére.