Budapest soha nem volt egy gördeszka-paradicsom, a magyar deszkások csak álmodnak a vízparti ingyenes, szétfirkált parkokról, ennek köszönhetően pedig a legnépszerűbb helyek még mindig a közterek. Ha valaki nagyon akar, akkor azonban találhat magának íveket, funboxokat, és talán félcsöveket is. Megkérdeztünk pár szakértőt, hogy mik a legjobb lehetőségek a városban, ha nem a szökőkutak szélét akarja az ember szétkoptatni.

1/6

Erzsébet téri “Erzsi” skatepark

A klasszikus Erzsébet téri skateparkot a legtöbb budapestinek nem kell bemutatni. Itt gyűlik össze a fiatalság java, akik a sportolást össze akarják kötni a belváros borozgatós piknikhangulatával, és itt ráadásul senki nem is zaklatja őket azzal, hogy lekoptatnak mindent. De hogy mi van itt? Például gyorsító és funbox, amin remekül lehet csúszkálgatni is. Állítólag a méretek és a kivitelezés nem tökéletes, cserébe viszont ingyenes, továbbá jó találkozási pont a deszkásoknak és a sport rajongóinak.

Cím: 1051 Budapest, Erzsébet tér 1.
Belépő: ingyenes

2/6

Városligeti skatepark

A Közlekedési Múzeumtól nem messze, a város legnagyobb parkjában is épült egy skatepark, legalábbis egy olyan egység, ami arra hasonlít. A létesítmény döntöttfalat, negyedívet, lépcsőt, egyenes korlátot és piramist is magába foglal, így remekül el lehet tölteni az időt. Nemzetközi sztárokat azonban ez a pálya valószínűleg nem fog kinevelni.

Cím: 1146 Budapest, Városligeti körút 7.
Belépő: ingyenes

3/6

Zuglói skatepark

A Zuglói skatepark alapvetően egy ideális hely deszkázásra és BMX-ezésre. Van egy nagy spine, egy korrekt negyedív, egy elég nagy döntött fal, ami főleg bringásoknak használható, egy átlagon felüli átmérőjű flat korlát, amin nem tudjuk hogyan lehet csúszni, mindezeknek a túloldalán pedig különböző döntött fal-negyedív kombók találhatóak. A pálya középen egy alacsony törtpadka, egy egyenes korlát, illetve egy kicsúszós padka, amelynek az egyetlen szépséghibája, hogy egy szintben van a szomszédos boxszal, ami elég gagyi mérnöki munkáról tanúskodik. A funbox egyébként főleg BMX-re való, mert kizárt, hogy deszkával egy átlagember át tudja repülni, de ettől függetlenül ez egy jó parknak számít ma Budapesten.

Cím: 1141 Budapest, Mogyoródi út 132.
Belépő: ingyenes

4/6

Sashalmi pool

A XVI. kerületi önkormányzat 2009-ben Uniós segítséggel épített egy poolt, vagyis egy deszkázásra való medencét, ami ugyan fényévekre van a belvárostól, de mégis folyton tele van zarándokokkal; a kaliforniai külvárosokra emlékeztető hangulat a pálmafákat leszámítva, tehát Sashalmon már elérhető, de persze azért még mindig kell a valódi életérzéshez némi képzelőerő. A lényeg, hogy a park használata ingyenes, a hangulat pedig általában remek.

Cím: 1163 Budapest, Sashalmi sétány 60.
Belépő: ingyenes

5/6

Görzenál

A sokáig elhanyagoltan tengődő park 2014. június 6-án megújult, és egy nemzetközi verseny keretein belül mutathatták meg a hazai deszkások, hogy miért is érdemlik meg az új játszóteret. Az új pálya kialakítása tekintetében szinte tökéletesnek mondható: az elemek alacsonyak, ami jó hír a deszkásoknak, viszont a BMX-eseknek annyira nem; vannak átrepülhető méretű szintek, és ami szintén nagyszerű, hogy a lépcsők mellett ívek és gyorsítók is akadnak, ami elsősorban azoknak kedvez, akik nem igazán mernek a lépcsők fölött csúszkálni. Emellett a mérnöki munka is dicsérendő: a pálya orosz nyírfából készült borítást kapott, az alapja rétegelt lemezből és épületfából készült, amelynek eredményeként a gurulás halk, a szerkezet maga pedig stabil és időtálló. Ami még egyedi, hogy itt lehet védőfelszerelést is bérelni.

Belépő: 900 forint (napijegy)

6/6

Laktanya utcai sportpark

A Laktanya és Vöröskereszt utca közötti területen, a helyi sportpark megújulásnak keretein belül építették fel. A Szentlélek tértől csupán pár percre található hely egy iskola és egy játszótér mellett helyezkedik el, és hamar népszerű lett a deszkások körében. Ez nem véletlen: a parkot hozzáértő sportolók bevonásával hozták létre, tehát egy viszonylag jól megtervezett, változatos, elemekben bővelkedő skateparkról van szó.

Cím: 1033 Budapest, Fő tér 3.
Belépő: ingyenes