A budapesti biciklis kultúra ugyan még fiatal, mégis egészen elképesztő tárházát vonultatja fel a egyediségnek. A biciklisek itt nem csak közlekedési eszközként tekintenek a járművükre, hanem rajtuk keresztül saját stílusukat is kommunikálják. Végignéztük a legmenőbb bringás kiegészítőket, hogy még nagyobb kedvet csináljunk a bringázáshoz. Közben persze mi is inspirálódtunk.

1/11

Bringa Fétis - Balkantango

A bringa fétis egyre több emberről mondható el Budapest-szerte, a Balkántango pedig ezeket a titkolt vágyakat hivatott kielégíteni. Az újrahasznosított biciklibelsőket újrahasznosító csapat a kreativitás, a dizájn, a környezetvédelem metszéspontján alkot 2006 óta. Választékukban táskák, pénztárcák, övek, telefontartók, dohánytartók és övtáskák vannak. A Balkantangonak jelenleg 25 viszonteladója van 10 országban és 20 kerékpárszervíz hulladékától mentik meg a Földet. A bringabelsőket Baselből és Budapestről szedik össze, a termékeket pedig Svájcban tervezik és Magyarországon rakják össze. A Balkantangonak egyébként van egy Velo Fetish nevű kiállítása is Berlinben, amely a városi biciklis kultúrát mutatja be.

Facebook
Weboldal

2/11

Nem mindegy, hogy miben bringázol - 1minD1

Az 1minD1 csapata is egy hasonló újrahasznosítós bicikli belsős ötletet dolgoz fel, de a palettán természetesen egészen más jellegű dolgokat találunk. A gigantikus övválaszték mellett ez a csapat fülbevalókat, nyakláncokat, kutyapórázt és pólókat is készítenek, bár ez utóbbi természetesen nem gumiból készül. A termékek egyébként rendkívül jól össze vannak rakva, sokan első ránézésre simán bőrnek gondolják őket. Mint minden jó ötlet, ez is csupán saját igények kielégítése céljából indult, mára viszont kinőtte magát, és egy igen népszerű márka lett.

Facebook

3/11

Egyedi ékszerek és életérzés - Körben

A Körben tulajdonképpen Magyarország első és egyetlen ötvösműhelye, amely biciklis ékszerek és kerékpáros kiegészítők készítésére specializálódott. Amint az a névből is jól látszik, ez egy baráti kör, akiknek szenvedélyük a biciklizés, emellett pedig szívesen töltik az idejüket kreatívkodással. A csapat célja, hogy stílust és intellektust vigyen a városi bicikliskultúrába és tárgyak formájában is megalkossa azt a fajta életérzést, amit a bringások a lelkük mélyén éreznek. Természetesen nem csak bringásoknak készülnek ezek az ékszerek, elég esélyes, hogy valaki először vesz mondjuk egy bringakormány-nyakláncot, ami miatt hirtelen beleszeret a biciklizésbe. A termékek amúgy bronzból vagy ezüstből készülnek, de közös megegyezés alapján az anyag akár arany is lehet. A legjobb az egészben, hogy elérhető áron hozzá lehet jutni az alap darabokhoz, így nem kell a hónapvégi ebéd és egy szép kiegészítő között választani.
Facebook

4/11

Személyre szabható táskák - Tenshibag

A Tenshibag, amelyről korábban már részletesen írtunk, a biciklis kultúra és a kreativítás nászából született azzal acéllal, hogy új utakra terelgesse a budapesti táskadivatot. Ezek a kivétel nélkül kézzel készült termékek mind személyre szabhatók, és egyedi igények szerint variálhatók: az előre kitalált formákra jöhetnek extrazsebek, fényvisszaverő, egyedi térelosztás, hímzés, szín és felirat. A Tenshi szó egyébként japánul angyalt jelent, és a fiatal tervező, Kovács Borisz mangák és animék iránti rajongása áll a névadás hátterében.

Facebook

5/11

Nőkre szabott városi legendák - Urban Legend

Az Urban Legend az első magyar, kimondottan női biciklis öltözékekre specializálódott márka, a profi kiképzésű anyagokból készült öltözékek a biciklit közlekedési eszközként alkalmazó nők igényeit szolgálják ki. A márka mögött a MOME-n és a London School of Fashion-ben tanult Geréby Zsófi áll, aki szintén a budapesti biciklis kultúra rajongója. A ruhák különlegessége, hogy a városi viseletre optimalizált darabok QR-kódokkal vannak ellátva, melyek leolvasásával városi legendákat ismerhetünk meg.
Facebook
Weboldal

6/11

Kerékpáralkatrészek, fából - WOODI

A WOODI neve mára összeforrott a stílusos biciklizés fogalmával, ami nem véletlen. A csapat különböző bicikli alkatrészeket gyárt fából, például markolatot, pedált és ülést. A termékek mindegyike jól felismerhető, megcsodálás nélkül elmenni mellettük pedig szinte esélytelen, így aki lát valamit tőlük, az valószínűleg haamrosan magának is beszerez majd egyet.
Facebook

7/11

A bringatartó, ami bringa nélkül is jól néz ki - SVIK design

A SVIK design a fali bringatartókról és a díszekről szól, az összes darab egyedi mert a maszkoktól elkezdve a stucnin át minden kézi munkával készül. Az alapötlet az volt, hogy a bringatartó akkor is jól nézzen ki a lakásban, ha nincs rajta bringa. A termékek mindegyike fából (bükk és afrikai fenyő) készül, és mindegyiknek saját neve van. Jelenleg minden szerdán egy újabb maszk készül el.
Facebook

8/11

Több mint kiegészítő -ZAGONDesign

A városi bringázás egyik kardinális problémája, hogy hova tegye az ember a rengeteg cuccot, amit napi szinten cipelnie kell. Erre talál szuper megoldásokat a ZAGONDesign, amely az egyedi tervezésű bringástáskákról szól. Az urbán bringás ninja életmódra ösztönző vállalkozás mögött két exközgazdász, Nádasi Ramóna és Varga Lili áll, akik a bringázás iránti szenvedélyük beteljesüléseként kezdték el a táskakészítést, hogy ne kelljen senkinek külföldön keresgélni, ha stílusos biciklis kiegészítőre vágyik. Ráadásul táskáik nem csak szimpla kiegészítők, hanem strapabíró, hasznos és szép viseletei a mindennapoknak.
Facebook
Weboldal

9/11

A vak tyúk is készít táskát - Blind Chic

A Blind Chic 2011-ben született meg, amikor egy magyar és egy szlovén dizájner egymásra találtak. A projektbe azért vágtak bele, hogy hangot adjanak szenvedélyüknek, a biciklizésnek. Termékeikkel azokhoz szeretnének szólni, akik szeretnek bringázni és értékelik az egyedi, kézzel készített kiegészítőket: a palettán különböző méretű és formájú táskák vannak főleg, de találunk náluk pólót is. Külön jó, hogy ha bárkinek szüksége van extrákra, például plusz zsebekre, akkor szeretettel várják az erre vonatkozó kéréseket. Nincs olyan, amit ne tudnának megoldani.

Weboldal
Facebook

10/11

Régiből újat - Felvarrom

A 2008 közepén alakult Felvarrom projekt lényege, hogy használt dolgokból készítenek más, új dolgokat. Hisznek benne, hogy minden tárgy, amit valaha megalkottak, elhasználtak vagy eldobtak, az más tárgyként – ha úgy tetszik, új tárgyként – ismét használhatóvá tehető. A választék elég sokszínű: foglalkoznak övekkel, karkötőkkel, kitűzőkkel, felvarrókkal, pólókkal, kulcstartókkal, sőt még bútorokkal is. Ezek a dolgok természetesen a bringázás szellemében születnek, eldobált biciklis alkatrészekből.

Facebook
Weboldal