A budapesti tömegközlekedés útvesztőjében a kellő mennyiségű információ hiányában könnyű eltévedni. Hogy megkíméljünk a céltalan bolyongástól, cikkünkkel térképet biztosítunk a buszok, trolik, villamosok és metrók labirintusához.

1/6

Tömegközlekedés Budapesten (BKV)

A budapesti tömegközlekedés nagyon összetett. Bár Budapestnek csak három metróvonala van, de az egyéb járatok igyekeznek pótolni a hiányukat. Buszok, villamosok, trolibuszok, hajók és a HÉV is igyekeznek különböző színvonalú szolgáltatásokkal kiszolgálni utasaikat. A hires 4-6-os villamos a Móricz Zsigmond körtér és a Széll Kálmán tér között jár, és éjszaka sem pihen, ahogyan a 9-es számmal kezdődő éjszakai buszok sem.
A menetjegyekkel és bérletekkel kapcsolatban érdemes az aktuális kedvezményekről tájékozódni, mert gyakran változnak a tarifák, és így az is, hogy hány utazás esetén éri meg bérletet venni.

2/6

Repülővel

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2A Terminálja a schengeni övezet országaiból érkező, illetve az azokba tartó járatok számára van fenntartva, míg a 2B Terminál a schengeni övezeten kívüli járatoknak ad teret. A reptérről a belvárosba a 200E buszjárat viszi az utasokat a kék metró (M3) Kőbánya-Kispest végállomásáig. A legkényelmesebb megoldás viszont a transzfer minibusz.

3/6

Vonattal

Budapesten három fő vasútállomás található: a Keleti, a Déli, illetve a Nyugati Pályaudvar. Az első kettőt a piros metróval (M2) érhetjük el, míg a harmadik a kék metró (M3) egyik állomása. Bővebb információ a vonatok menetrendjével, illetve a tarifákkal kapcsolatban itt található: www.mav.hu.

4/6

Autóbusszal

A Volánbusz hazai járatai különböző állomásokra érkeznek városszerte, míg a nemzetközi buszok kizárólagosan a Népligetet terhelik. Itt a kék metróvonalnak (M3) is van azonos nevű megállója. Sőt, az Orangeways nemzetközi járatainak szolgáltatásait is innen vehetjük igénybe.

5/6

BKK-hajó

Három nemzetközi kikötő is működik a Duna mentén a Lánchíd és a Szabadság híd között, tehát Budapest hajóval is könnyedén megközelíthető. Ha a városon belül szeretnénk A-ból B-be jutni úgy, hogy mindvégig a folyón maradunk, akkor a BKV egyre népszerűbb hajója a legjobb megoldás. Ez a közlekedési funkción túl a legkedvezőbb városnéző lehetőség is. Még több információ a dunai hajózással kapcsolatban itt található: www.mahartpassanave.hu, illetve a +36-1-484-40-23-as telefonszámon.

6/6

Autóval

Az M1, M3, M5, M6, és M7 autópályák mindegyikét díj ellenében vehetjük igénybe, úgyhogy ne felejtsünk el matricát vásárolni, mielőtt így teszünk. Ha szeretnél autót bérelni, akkor a világszerte jól ismert kölcsönző cégek garantálják a sikert. A sebességkorlát a városon belül 50 km/óra, lakott területen kívül 90 km/óra, országúton 110 km/óra, autópályán pedig 130 km/óra.