1/9
Osztrovszkij-Fekete: Jövedelmező állás
Az orosz színház megújítójának, Alexandr Nyikolajevics Osztrovszkijnak szatirikus hangvételű komádiáját a TÁP Színház a Puszi Együttessel közreműködve egészen átértelmezi, és a mai magyar valóságnak megfelelően aktualizálja. Az előadásnak a Trafó ad otthont.
Bemutató: február 5., 6.
2/9
Miller: Édes fiaim
Miller története nem csak váratlan fordulatokban bővelkedik, hanem szép számmal vet fel komoly kérdéseket etika, gyász, hazaszeretet és család kérdésköreiben is. A háborúban meghalt fiút az anya továbbra is hazavárja, képtelen elfogadni és feldolgozni, hogy elveszítette gyermekét, ez pedig megmérgezi az egész család életét. Időközben a halott fiú egykori menyasszonya és a másik fivér oly közel kerülnek egymáshoz, hogy elhatározzák, közös életet kezdenek.
Bemutató: február 9.
József Attila Színház
3/9
Zindel: A gammasugarak hatása a százszorszépekre
A megözvegyült anya egyedül neveli leányait. Ruth a művészethez menekül, Matilda pedig százszorszépeket nevelget gammasugár-kezelésnek alávetett magokról. Paul Zindel darabjából a hetvenes években Paul Newman rendezett filmet, most pedig a KoModtűzte műsorára hangulatos lakásszínházában.
Bemutató: február 15.
KoMod
4/9
Bulgakov: Mester és Margarita
A Maladype színészei román kollégákkal összefogva fogalmazza meg saját Bulgakov-adaptációját. A vérbeli mestermű színházi közegbe való átültetése igazi kihívás, a sztálinizmus Moszkvájának abszurd valósága és a kétezer évvel ezelőtti jeruzsálemi események megidézése ugyanakkor kivételesen nagyszerű élmény.
Bemutató: február 16.
5/9
Pécsi Balett: Banális viszonyok – édes finomságok
Mozart zenéje kíséri végig a nézőt ezen a Vincze Balázs koreografálta balettesten, melyet kizárólag a salzburgi mester harmóniái és játékos, könnyed, fülbemászó dallamai ihlettek. A táncosok a mozarti zene báját, vidámságát és finom érzelmességét igyekeznek láthatóvá tenni a színpadon.
Bemutató: február 5.
6/9
Ballet Preljocaj: Annonciation
A világhírű táncegyüttes ismét Budapestre érkezett, hogy elhozza saját „angyali üdvözletét”. Ezt jelenti ugyanis a cím, az előadás pedig erre a jól ismert képzőművészeti toposzra épít, most azonban a táncon keresztül a maga valódi, testi dimenzióiban kívánja Szűz Mária alakján keresztül megfogalmazni Jézus Krisztus fogantatását.
Bemutató: február 22.
7/9
Ballet Preljocaj: Helikopter
A társulatvezető koreográfus, Angelin Preljocaj másik előadása, amit a Trafóba hozott, egy az előzőtől merőben eltérő karakterű táncmű. A reneszánsz mesterek ihlette kompozíciók és vallási témák helyett a klasszikus elektronikus zene nagymesterének, Stockhausennek helikopterre és vonósokra írt szerzeményét használja fel ez a második előadás. Igazi ínyenceknek ajánljuk!
Bemutató: február 22.
8/9
Stein Anna retrospektív
A Párizsban élő magyar festőművésznő különböző korszakaiból származó alkotásai ezen a kiállításon egyaránt figyelmet kapnak. A művésznő a 20. század közepének festészeti megújulásából merítve egyaránt alkotott az art brut vagy az absztrakt expresszionizmus irányzatai mentén, legutóbbi nagyívű alkotói korszakára pedig a figuratív-absztrakt kompozíciók jellemzőek a leginkább. A kiállítás kurátorának, Fekete Valinak a festőnőről szóló kétnyelvű monográfiája nemrég jelent meg Párizsban.
Megnyitó: február 3.
Abigail Galéria
Folytatnád az olvasást? Szeretsz mindig képben lenni, érdekelnek a legújabb budapesti hírek, történetek? Iratkozz fel heti hírlevelünkre, az Insiderre, és legyél te a társaság iránytűje, ha éttermet, kirándulóhelyet vagy programot kerestek!