Először is, miért hívják bolhapiacnak a régiségekkel, csetreszekkel teli vásárokat, bazárokat? A terminus a francia “marché aux puces” kifejezésből ered, hiszen úgy tartják, Párizsban emlegették először így a használt áruk vásárát. Senki nem garantálta, hogy az ódon bútorokban nem laknak élősködők (bolhák - puces,) ezért a gúnynév. De mivel a gallok simán használják a kis bolhát becézésképp, lehet kedvesen is értelmezni: sok szeretnivaló apróság piaca. Mi szeretjük a “bolházást”, 11 budapesti helyszínről mesélünk most.

1/10

-

Vannak azok, akik alapból irtóznak a “használt” szótól, és sosem bújnának ilyen ruhákba, vagy sosem tennének egy százéves tükröt otthonukba. Jó állapotban lévő régiségek, a közelmúlt kedves relikviái vagy ügyes kezek által felújítható használati tárgyak találhatnak új funkciókra, gazdákra. Arról nem is beszélve, hogy egyre többen kedvelik az eklektikus lakberendezési vonalat, mikor stílusok, korok és formák keverednek, keszekusza harmóniában. Ha egy bagdadi kofa is hajbókolna alkusztechnikátok hallatán, irány a bolhapiac!

2/10

Ecseri piac

A bolhapiacok királynője, ahol a replikák, kacatok mellett simán meg lehet találni a Szent Grált is, ha türelmes és strapabíró vagy. Mióta beindult a romkocsmásodás, egy leharcolt, bandzsa gumi Donald kacsa is komoly esztétikai értéket képvisel, hát még egy emberöltők óta használatos gramofon. Pont a gyűjtögetés divatja miatt azonban jó, ha odafigyel az ember az Ecserin, mert sok a kókler, aki túlárazza portékáit. A kultikus piac mindennap nyitva van, de az igazi megszállottak a szombati 6 órás nyitás előtt érkeznek, és tudják, hogy a közelben parkoló Zsigulik csomagtartói is fontos állomások. Érdemes szakavatottabb emberrel menni, aki le tud beszélni a “csak itt, csak most” Vasarelyről.

3/10

PeCsa Bolhapiac

Petőfi Csarnok, jó öreg bolhapiaccal, minden hétvégén. Szintén ajánlott hamar érkezni, pláne, ha valaki szeretne árulni is. Sok az antik holmi, a porcelánok, érmék, régi plakátok, magazinok, de annyira széles spektrumon mozog a választék, hogy akár limitált kiadású Converse cipőt vagy Sütibabákat is lehet kapni. A “Van minden, mint a vásárban!” mondás tökéletesen illik a PeCsa bolhapiacra. A hely mindig nagyon erős játékokban is, Legót kilóra is lehet vásárolni, de néhány asztal antikváriumokat megszégyenítő könyvgyűjteménnyel is büszkélkedhet. Az utolsó órákban is érdemes benézni, sok árus engedékenyebbé válik záróra közeledtével.

Petőfi Csarnok - PeCsa (bezárt)
Cím: 1146 Budapest, Zichy Mihály út 14.

PeCsa Bolhapiac új helyszínen!
Cím: 1183 Budapest, Balassi Bálint utca 2-10.
Nyitva tartás: szombat-vasárnap: 08:00-14:00
Facebook
Web

4/10

Bakancsos utcai piac

Szintén hétvégi nyitvatartással üzemel a rákoskeresztúri lomis vásár. Ez tipikus “nagyon ki kell fogni” hely, nem szeretsz bele minden asztalnál valamibe, mert sok a lomtalanításról mentett, használhatatlan, értéktelen cucc. Azért simán bele lehet futni gyönyörű állapotban lévő II. világháborús írógépbe vagy kis felújításra szoruló sörcsapba, ami elég menő lehet otthon. Alkudni kötelező!

Bakancsos utcai piac
Cím:
1173 Budapest, Széncinke utca
Nyitva tartás:
péntek-vasárnap: 06:00-13:00
Facebook
Web

5/10

Újpesti Piac-Placc

A városrész buzgóbb lakói hívták fel a figyelmet arra, hogy nem lenne rossz egy rendszeres közösségi vásár a kerületben nem csak kerületieknek. A Duna sétányon várják az alkalmi árusok vevőiket: festmények, kisebb bútorok, szép lámpák, szőnyegek, dísztárgyak sorakoznak az asztalokon, ha napsütéses az idő. Idényhez között a Piac-Placc, tavasszal indul, és a minuszokat nem várja meg, tekintve, hogy semmilyen fedett területet nem használnak, minden üzlet a szabad ég alatt köttetik. Kisbb közösség újabb vására ez, de pont ezért érdemes felfedezni.

Újpesti Piac Placc
Cím: 1042 Budapest, Duna sétány
Nyitva tartás: szombat: 06:00-14:00
Web

6/10

Bolhapalota

Közel a megújult Ferenciek teréhez, polcokon, egy üzletben árusítják a kacatokat, megunt dolgokat. Jól megfér egymás mellett a különleges Jean Paul Gaultier tervezte coca colás palack, a Karády Katalin-bakelit, a csikóbőrös kulacs és kreatív fiatalok kézműves holmijai. Rendezett káosz uralkodik a polcok és vitrinek birodalmában. Bárki bérelhet helyet némi profit reményében, mert tudjuk, hogy lehet neked már kidobásra ítélt csetresz, de másnak értékes kincs lehet bármi.

Bolhapalota (bezárt)
Cím: 1053 Budapest, Irányi utca 20.

7/10

Garmada Önkiszolgáló Bolhapiac

Szintén polcos rendszerben működik a Garmada, ahova kutatni is érdemes elmenni, de egy nagy lomtalanítás után lehet, hogy túl tudsz adni olyan kedves cuccaidon, amiket te már egyátalán nem használsz. Miért ne kerüljön máshoz, aki hasznosítani tudja? Heti helypénz ellenében az egész bevétel az árust illeti. Előfordulnak antik bútorok, érmék, kitüntetések, de találkoztunk már vadi új hajvasalóval, vicces “vetkőzős” tollal és díszes szódásszifonnal is.

Garmada
Cím: 1135 Budapest, Hun utca 4/b
Nyitva tartás: kedd-péntek: 11:00-19:00 szombat: 09:00-13:00
Facebook
Web

8/10

Tabáni Bolhapiac

Szemnek és szívnek kedves apróságok sorakoznak a Döbrentei utca bolhaboltjában is. A Tabáni a legújabb ilyen jellegű hely, de szerencsére elég aktívak a Facebookon, így az is lehet, hogy már egy fotóról kinézel magadnak, mondjuk, egy csinos bőröndöt. A boltnak már elhelyezkedéséből fakadóan is különleges a hangulata, garantált a hosszú bámészkodás.

Tabáni Bolhapiac
Cím: 1013 Budapest, Döbrentei utca 10.
Nyitva tartás: hétfő-péntek: 10:00-18:00, szombat-vasárnap: 08:00-18:00
Facebook

9/10

Bazár Bizi

Ahogy neve is mutatja, a Bazár Bizi (bizományi) mindenkit vár, aki szeretne a limlomokon továbbadni, vagy válogatni más megunt kacatai között. Csipketerítők, kakukkos órák, bakelitlemezek és tonnányi vintage bizsu, valamint a kihagyhatatlan nippek is megtalálhatóak a portékák között. Hagyatékok felvásárlásával is foglalkoznak, ami hiánypótló lehet, és segít a múlt emlékeit átcsempészni a jelenbe.

Bazár Bizi
Cím: 1072 Budapest, Dob utca 56.
Nyitva tartás: hétfő-péntek: 10:00-18:00 szombat: 09:00-15:00
Facebook