Fehér László az egyén történelmi időbevetettségében és térbevetettségében éri tetten az embert, a karaktert. Sematikus és egyénhez köthető arcok váltják egymást a kiszolgáltatottság kulisszái előtt. Egyes festményein az arc hiánya felerősödik, a test önmagában mint utalás vagy szimbólum működik. Legújabb rózsaszín sorozatában az abszurd dominál: az arányok, a képen összeérő dolgok és emberek nem egyszerűen esetleges találkozások, hanem a hétköznapi, örkényi abszurdok pillanatképei.
Horváth Dániel legújabb Performatív portrék című nagyméretű festménysorozatában a hagyományos portré-ábrázolást gondolja újra. Az alany beállítása szinte klasszikus, a néző és a portréalany közé ékelődő zavaró tárgy vagy esemény jelenti a realizmus hack-jét. Ezek a beállítások a lehetséges frontális, sokat megmutató portré elől való rejtőzködések.
Martin Henrik legutóbbi Vidya című sorozatában ember és univerzum kapcsolatát és azon belül a tekintetek működését elemzi. Meditatív művein az arc éntelenségbe burkolózik. Személytelen, szinte arctalan arcok, átható tekintetekkel. Egyéni és egyetemes, egyszeri és általános különös egyensúlya jellemzi Martin Henrik „arcátlan” festményeit és szobrait.
Kultúra
Eventuell 30 – Fókuszban az ékszer- és öltözéktervezők
2024. december 5., csütörtök - 2024. december 20., péntek