A szentpétervári Cári Színházak
Csajkovszkij
-rajongó főigazgatója nevéhez fűződik A pikk dáma, a Jolánta és A varázslónő című Csajkovszkij-operák, valamint a Csipkerózsika című balett megrendelése és bemutatása. A színházi vezető a nagy sikerű széria után olyan balettet kívánt színre vinni, amely pompában, kidolgozottságban minden addigit felülmúl. E. T. A. Hoffmann méltán népszerű karácsonyi meséjére esett a választás, a koreográfiát a nagy hírű Petipa készítette, jelentősen átalakítva az eredeti történetet. Zeneszerzőnek természetesen ismét Pjotr Iljics Csajkovszkijt kérték fel, akinek A diótörő lett utolsó balettje, egyben utolsó színpadi alkotása.
Az 1892. december 18-án bemutatott műben számos olyan tétel található, amely az orosz zeneszerző legszebb zenéi közé tartozik; méltán örvend óriási népszerűségnek, szerte a világon játsszák, főként a karácsonyi időszakban. Mára a Nemzeti Filharmonikusok évadjának is elengedhetetlen része lett a karácsonyi
Diótörő
, ahogyan az is hagyomány, hogy nem balett formájában kerül színre. A közönség 2015-ben is a Budapest Bábszínház lenyűgöző produkcióját élvezheti, amelynek ezúttal is különleges varázst ad, hogy élő zenével kelnek életre Cukorország és Stahlbaum tanácsos házának teremtményei. A találkozás a tanácsossal, Ferivel, Marikával, Diótörő herceggel, Drosselmeyerrel és Egérkirállyal ismét emlékezetes élményt ígér az egész családnak.
Éjszakai élet Szponzorált
Előszilveszteri Rock and Roll utcabál
2024. december 30., hétfő 18:00 - 21:00