V26 Képregénybolt
A képregényekért rajongók száma ugyan nem nagy, de azért még mindig akad rá vevő, sőt az Újlipótvárosban lévő V26 saroküzlet a kis, de annál lelkesebb tábor számára minden igényt kielégítő módon kínál mindenféle képregényt.
A képregényekért rajongók száma ugyan nem nagy, de azért még mindig akad rá vevő, sőt az Újlipótvárosban lévő V26 saroküzlet a kis, de annál lelkesebb tábor számára minden igényt kielégítő módon kínál mindenféle képregényt.
A ReClaim Vintage Budapest a Király utca hangulatos, ízléses vintage boltja, ahol csalogató belső tér és még csalogatóbb ruhakínálat fogad minket. Az üzlet mögött két lelkes gyűjtő, Bognár Dorottya és Nguyen Bao Loi áll.
A Margit-negyed a II. kerületi Keleti Károly utcában nyílt MUMU Műhelymúzeummal, – ami egy igazi kincsesbánya –, még változatosabb képet fest. Itt a különféle ékszerektől kezdve a táskákon, a ruhákon, a grafikákon át a kerámiákig mindent megtalálunk.
Ágnes és Máté egy sajátos életérzést szeretnének átadni Vitkovics Mihály utcai üzletükben, amelynek hívószavai: zöld, élhetőség, egyszerűség, közvetlenség, természetes élettempó.
Ha basic cuccokra vágyunk, tudjuk, hogy hova kell menni. De mi van akkor, ha olyan ruhadarabokra ácsingózik az ember, ami egy kicsit bogaras, nagyon csillogós, dús szőrmés vagy éppen párducos is? Egyértelműen irány a Hajós utcai LoveChild Vintage, ami a már sokak által ismert LoveBug Vintage tesója.
A Mittersisters kis tesója, a DIY BAR Budapest a Dob utca 34. alatti tágas térben várja az olyan alkotni vágyókat, akik rövid idő alatt szeretnének egy igazán sajátos tárgyat magukénak tudni.
Kilenc, többségében a MOME-n végzett magyar tervező összefogásának eredménye a Margit körúti Prizma Designer Store, ahova érdemes betérni, ha szeretnénk minőségi, sokáig hordható, mégis színes és egyedi darabokat beszerezni.
Az Urban Plantsben kapható, különböző méretű és formájú üvegbe zárt minidzsungel tökéletes ajándék lehet minden korosztály számára, de akár saját magunkat is meglephetjük vele. Könnyű kezelni őket, elég pár havonta locsolni, mégis csodásan mutatnak.
A Vinyl & Wood három alapítója annak idején úgy döntött, az Olaszországból származó, úgynevezett „discoclock”-ot Budapestre hozzák. A Wesselényi utcai hely kávézó, brunchozó és dizájnbolt egyben, igazi lazulós hely, funky zenével, barátságos közeggel, finom ételekkel.
Gulyás Zsuzsi showroomként és irodaként is funkcionáló XIII. kerületi üzletében, a Patinában elfér együtt az egységes hangulat és az eklektikus, különleges kínálat. Zsuzsi először saját otthonát kezdte berendezni, majd egyre többen kapták fel a fejüket a profizmusára és a stílusára.
A budapesti székhelyű DAIGE divatmárka már nemcsak itthon, de külföldön is sokak számára ismert egyedi darabjaival. Tóth Melinda kreatív igazgató és csapata a fenntarthatóság jegyében egyre több organikus, újrahasznosított és deadstock anyagot használ fel a tervezés és gyártás során.
A budapesti székhelyű márka az elmúlt 10 év nemzetközi sikerei és kiforrott kollekciói már nagyon megkívánták ezt a belvárosi bázist, ahol élőben is magunkba szívhatjuk azt a művészi letisztultságot és finom nőiességet, amit kollekcióról kollekcióra képvisel.
Az egyre inkább felfutó Margit-negyedben, a MANYI Kulturális Műhely és közösségi tér utcára nyíló üzlethelyiségében található a Franc. Ez a különleges vintage bolt jórészt régi tárgyakat kínál eladásra, de csupa olyat, ami nemcsak régi, hanem egyedi és minőségi is.
A Moai Jungle a főváros nemcsak legnagyobb szobanövényüzlete, hanem a legizgalmasabb "dzsungele" is. Az elnevezést is a Húsvét-sziget szobrai inspirálták, belépve pedig valóban egy egzotikus környezet fogad, szinte elfeledkezünk arról, hogy Budapesten vagyunk.
Budapesten van egy igazi borbélybirodalom, a Black Sheep Barber, ahol nemcsak a szakállunkat, a bajuszunkat és a frizuránkat igazítják fazonra a profi szakemberek, de kezünkben egy pohár tüzes whiskey-vel vagy jéghideg sörrel igazi közösségi élményben lehet részünk.
A Víg utcai Pilea Projekt hamar a szobanövényrajongók mennyországa lett, hiszen tele van szebbnél szebb pileákkal, fikuszokkal és filodendronokkal, amik közül legszívesebben az összeset hazavittük volna.
A Margit-negyed-projekt részeként megszületett Margitka vintage shop és művészeti kisgaléria egy igazi hiánypótló hely a környéken. A fókusz egyrészt a használt, de jó minőségű vintage darabokon, másrészt pedig a hazai tervezők munkáin van.
A Valami Hazai dizájnbolt a Práter utcában rejtőzik, nem messze a Valami Produktív alkotóműhelytől, amely szitanyomásra, síknyomásra, az analóg fotográfia és a könyvkészítés manuális eljárásaira rendezkedett be.
A Lam Sơn Life egy kedves kis bolt a Gellérthegy utcában, ahol három vietnami testvér segítségével ismerhetjük meg szülőhazájuk értékeit. Az üzlet neve azt jelenti, „hegyi levegő”, ami illik is rá, hiszen tökéletes hely arra, hogy egy kicsit megálljunk, vegyünk egy mély lélegzetet, és a hétköznapi körforgásból kiszakadva nézelődjünk a kincsek között.
Az Irányi utca és a Kéményseprő utca sarkán található Margot-ban fiatal tervezők, kisebb magyar márkák termékeit találhatjuk meg. Anna Daubner ruhái, Visy Dóra ékszerei, Vecsei Zsófi Tau kalapjai és a Konfetti árui mellett már az Atak Pelif, az Anitatoth és Lindasiető termékeit is megvásárolhatjuk náluk.
Horn Enikő 2013 óta létező márkája, azaz az ENIHORN termékei az időtálló, fenntartható divatot képviselik, megjelenésükkel és gyártásukkal egyaránt, amelyről magunk is megbizonyosodhatunk az Izabella utca 45. szám alatt található showroomjában.